Дремањем се сматра кратко спавање у току дана, најчешће након поднева.
Ко још не воли да задрема после подне? Понекад је то једини начин да напунимо батерије након посла или мало обилнијег оброка. Није свеједно, међутим, колико дуго дремамо, јер управо дужина тог периода утиче на то да ли ћемо после дремке бити пуни елана или још уморнији.
Спавање у току дана?
Дремањем се сматра кратко спавање у току дана, најчешће након поднева. Оно може да траје двадесетак минута или пар сати. Процењује се да око једна трећина популације задрема бар једном у току дана. За неке је то једини начин да се довољно одморе и након тога буду пуново спремни за све обавезе и изазове. Многе студије су потврдиле да људи после дремања имају бољу концентрацију и већу толеранцију према другим особама, а постоје докази да ова активност може да смањи крвни притисак.
Прочитајте још: Решите се СТРЕСА уз помоћ овог магичног НАПИТКА који делује ОДМАХ
Ипак, треба бити опрезан са дремањем. Предуги останак у кревету у току дана може пореметити ваше навике у вези са спавањем и довести до несанице и хроничног умора. То посебно важи ако су вам дремке дуже од 45 минута. Стручњаци сматрају да је идеалан период дремке око 25 минута, јер су тада користи од ове активности највеће. Они кажу да није трагедија ни ако задремате мало дужи период, али да не би ваљало да вам постане навика да свакодневно поподневној дремци посветите више од 45 минута.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ