Поред тога што ћете изгубити на килажи, догодиће се још једна ствар.
Шећер се након конзумирања разлаже на фруктозу и глукозу, која је незаменљив извор енергије. Она је неопходна за добро функционисање мозга и других виталних органа.
Уколико нам недостаје глукозе у организму, одмах се јављају поспаност, умор и раздражљивост.
Прочитајте још: ТОПЛА или ХЛАДНА: Која је идеална температура воде током првог јутарњег УМИВАЊА?
С друге стране, ако редовно конзумирате велике количине шећера, излажете се ризику од многих врста болести попут појаве акни, па све до дијабетеса, као и гојазности.
Према статистикама, свака особа дневно у просеку конзумира више од двадесет кашика шећера, а то је више од 400 додатних калорија.
Из тих разлога нутриционости саветују да се глукоза уноси преко воћа, меда или орашастих плодова, али не из хране која садржи бели рафинисани шећер.
Уколико избаците бели шећер на две недеље, поред тога што ћете регулисати килажу, десиће се још једна промена у организму, која ће се испољити управо преко коже.
Након што избаците шећер из исхране на две недеље, кожа ће видно заблистати. Дерматолози тврде да редовно конзумирање шећера, који је токсин за кожу, повећава вероватноћу превременог старења, бора и акни. Разлог за то је што шећер омета природну производњу колагена, који ради на томе да наша кожа изгледа свеже и гипко.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ