Сваки део дрена је јестив и добар за здравље. Било да је реч о плоду, листу, кори, цвету, свежим или осушеним коштицама.
У Италији и Францсукој плод дрена се користи за производњу вина и желеа, а незрели плодови конзервирају се у сланој води попут маслина.
Дрен је врло делотворан у ублажавању упале грла, малокрвности, болести бубрега, дијареје, хемороида, а помаже и у зацељивању рана.
У значајним количинама делови дрена садрже танин, пектин и бројне органске киселине, као и мноштво витамина, а на првом месту витамин Ц, ког има више него поморанџа у истој количини.
Руски научници су установили да кора стабла и листови дрена делују против микроба. Меснати део плода и уље из семенки могу се користити за регенерацију коже и слузокоже.
Редовно конзумирање дрењина побољшава рад бубрега и јетре, а нормалан рад јетре важан је за елиминисање токсина из организма. Нормалан рад бубрега је такође важан за избацивање токсина путем урина.
Дрењина, плод дрена, обилује минералима као што су цинк, калијум, бакар, магнезијум, натријум и гвожђе. Сви ови минерали веома су битни за јачање имунитета, те би због тога требало да једете ове плодове када је сезона прехлада.
С обзиром на то да помажу бољем раду бубрега, дрењине спречавају задржавање воде у организму, а самим тим и доприносе смањењу високог крвног притиска.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ