Научници су објаснили шта треба учинити да се врати у нормалан режим спавања...
Неки људи гледају телевизију пре спавања, други читају, трећи – а већина њих – друже се на друштвеним мрежама. А онда не могу да спавају. Узрочну везу између телефона и несанице открили су научници са два универзитета - Дуке и Иале. И уопште се не ради о зрачењу „плавог” екрана.
Прочитајте још: Где би требало да поставимо полицу са књигама према ФЕНГ СХУИ правлима? Ево шта доноси негативну енергију
У току студије, чији су резултати објављени у часопису Слееп Медицине, универзитетско особље анализирало је 120 милиона порука које су корисници популарног сајта Реддит оставили тамо током 15 година. Испоставило се да ако особа уђе у онлајн разговор око сат времена пре тренутка када обично иде на спавање, заврши у кревету 1-3 сата касније него иначе.
Прочитајте још: "Умрећу с ожиљком због Данилове несреће": Наташа Беквалац отворила душу о БИВШИМ МУЖЕВИМА
Научници верују да је то због очекивања одговора на коментар или поруку: остајете будни јер чекате одговор на вас. И у овом тренутку долази до скока у нивоу допамина - хормона који повећава активност мозга и инхибира жељу за спавањем.
Отуда закључак да најмање сат времена пре спавања проведемо без друштвених мрежа и форума, или бар без дискусија у њима.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ