Дневни одмор и ноћни сан штите нас од пада имунитета, помаже у опоравку након тренинга, спашава од деконцентрације, те чува лепоту наше коже и битан је код губљења килограма
Како да се добро наспавате?
Дигитални детоx
Колико год то било тешко, покушајте два сата пре спавања избегавати мобилне уређаје и рачунаре. Плава светлост коју емитирају електронски уређаји снижавају ниво мелатонина, хормона који је одговоран за осећај поспаности.
Прочитајте још: Није увек здрав! Ево када НЕ СМЕТЕ да конзумирате ЂУМБИР
Аларм
Замените телефон класичним сатом са алармом. Нека вас он уместо телефона буди сваког јутра. Овај аларм нема опцију “сноозе” што је одлична вест јер одгађање буђења за 10-ак минута.
Спавање уз ТВ
Покушајте да не заспите испред ТВ уређаја. Студија о спавању је показала да ћете се сигурно током ноћи барем једном пробудити и управо такав испрекидани сан доводи до лошег квалитета спавања.
Температурa
Идеална температура у вашој спаваћој соби је између 18 и 20 степени.
Прочитајте још: Слабост, смањена отпорност организма, прехладе: Шта се дешава ако нам НЕДОСТАЈЕ ГВОЖЂЕ
Вечера пре спавања
Најбољи вечерњи оброци садрже триптофан, есенцијалну аминокиселину која помаже лучењу хормона серотонина. Управо он успешно регулише спавање.
Душек
Колико је стар ваш душек? Ако је старији од 10 година, време је за шопинг! Кревет с правилном потпором осигураће вам да се мање окрећете у току ноћи, мање се будите, а самим тим осећаћете се одморније кад устанете.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ