Dnevni odmor i noćni san štite nas od pada imuniteta, pomaže u oporavku nakon treninga, spašava od dekoncentracije, te čuva lepotu naše kože i bitan je kod gubljenja kilograma
Kako da se dobro naspavate?
Digitalni detox
Koliko god to bilo teško, pokušajte dva sata pre spavanja izbegavati mobilne uređaje i računare. Plava svetlost koju emitiraju elektronski uređaji snižavaju nivo melatonina, hormona koji je odgovoran za osećaj pospanosti.
Pročitajte još: Nije uvek zdrav! Evo kada NE SMETE da konzumirate ĐUMBIR
Alarm
Zamenite telefon klasičnim satom sa alarmom. Neka vas on umesto telefona budi svakog jutra. Ovaj alarm nema opciju “snooze” što je odlična vest jer odgađanje buđenja za 10-ak minuta.
Spavanje uz TV
Pokušajte da ne zaspite ispred TV uređaja. Studija o spavanju je pokazala da ćete se sigurno tokom noći barem jednom probuditi i upravo takav isprekidani san dovodi do lošeg kvaliteta spavanja.
Temperatura
Idealna temperatura u vašoj spavaćoj sobi je između 18 i 20 stepeni.
Pročitajte još: Slabost, smanjena otpornost organizma, prehlade: Šta se dešava ako nam NEDOSTAJE GVOŽĐE
Večera pre spavanja
Najbolji večernji obroci sadrže triptofan, esencijalnu aminokiselinu koja pomaže lučenju hormona serotonina. Upravo on uspešno reguliše spavanje.
Dušek
Koliko je star vaš dušek? Ako je stariji od 10 godina, vreme je za šoping! Krevet s pravilnom potporom osiguraće vam da se manje okrećete u toku noći, manje se budite, a samim tim osećaćete se odmornije kad ustanete.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU