Увек прво сипајте течност, па суве намирнице.
Меље брзо, меша вешто, за тили час вам "спреми" сос, кашицу, коктел, шејк или смути, и ваша је десна рука у кухињи. Но, да бисте га сачували, морате знати шта ваш блендер "воли", а шта не.
Прочитајте још: Пет индијских ораха пере одећу и скида ФЛЕКЕ!
Ако није од оних модела који могу да ломе лед, ваш мали кућни апарат требало би да меље само мекше воће и поврће, кувано или свеже, ситно исечено. Може да самеље и тврђе, попут шаргарепе, али би у том случају требало уз њу додати још неку мекшу намирницу.
Ако није наглашено да је модел који ломи лед, користите га само за меке ствари.
Увек прво сипајте течне, па тек онда тврђе састојке, остављајте довољно простора, бар четвртину запремине, до врха и држите поклопац руком док миксате. Блендер ослањајте искључиво на чврсту површину, а топле састојке најпре мешајте најмањом брзином. Не покушавајте да њиме мељете сирово месо, јер нећете успети, као ни да умесите тесто, али ће зато јаја за омлет, рецимо, припремити за тили час.
Прочитајте још: ПРОБАЈТЕ: Укусна маринада за месо (РЕЦЕПТ)
Никада немојте потапати у воду део у ком се налази мотор, већ га пребришите крпом и детерџентом, а посуду за мешање лакше ћете очистити ако одмах по коришћењу у њу сипате мало детерџента и топле воде, и укључите блендер на највећу брзину
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ