Треба обратити пажњу.
Студије показују да цимет делује антимикробно, противупално, антидијабетичко, антиканцерогено…Такође, помаже и код губитка килограма, али и у борби с акнама. Али када треба смањити његову употребу или ограничити количину?
Прочитајте још: Добро је да их уврстимо у исхрану: Намирнице које позитивно делују на бактерије и вирусе
Дијабетес
Цимет има значајан утицај на шећер у крви. Иако студије показују да цимет може смањити шећер у крви, узимање великих количина може имати негативне ефекте. Разговарајте са својим лекаром пре него што узмете цимет као додатак. Кориштење у рецептима и посипање по напитцима сасвим је у реду.
Дијабетичари који узимају лекове за контролу шећера у крви треба да избегавају велике количине цимета.
Алергије
Неки људи су алергични на цимет или им изазива иритације коже и уста. Ако дође до иритације, престаните да користите производ који садржи цимет. Такође, кумарин, састојак који се налази у неким производима од цимета, може изазвати проблеме с јетром ако се једе у великим количинама.
Прочитајте још: Умор, нестабилна тежина, проблеми са здрављем: Шта све указује на то да се мало крећемо?
Цимет и кожа
Стручњаци за улепшавање говорили су о предностима употребе цимет маски за лице. Они наводе да маске с циметом имају антибактеријска својства и ефикасне су у чишћењу акни убијањем бактерија које их узрокују. Зачин има антибактеријско деловање, али га не употребљавајте по целом лицу, јер може да изазове иритацију, посебно на осетљивом подручју око уста и очију.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ