Цвет багрема који је у изобиљу у ово доба године требало би да сачувате за зиму. Помаже код бројних здравствених проблема, а најефикаснији је за искашљавање и скидање високе температуре
Багрем цвета од априла до краја маја. Цвет треба да се бере непосредно пре отварања, суши се у сенци и чува у добро затвореној посуди, да не би изгубило арому. Ово дрво у цвету крије витамин Ц, етерично уље, шећер, смолу и танине, а у семенкама протеине, угљене хидрате, витаминеА, Б1, Б2, Б6, Ц, као и магнезијум, фосфор, гвожђе, цинк.
За шта је добар багремов цвет?
Багрем помаже код лечења вируса, грчева, кожних обољења, лошег варења, за снижавање температуре, ублажавање осећаја печења у желуцу и појачава излучавање мокраће из тела.
Прочитајте још: Травари ОБОЖАВАЈУ ВЕРОНИКУ! Биљка помаже код ОВИХ 10 БОЉКИ, а ево како се користи (РЕЦЕПТИ)
Цветове можете користити у исхрани и ако имате проблем са опстипацијом, ако сте прехлађени, или ако имате неке од болести срца.
Багремов цвет у палачинкама
Поред добро познатог багремовог меда треба да пробате чај од багрема. Припрма се тако што ћете једну кафену кашичицу сувих цветова багрема прелити проверелом водом и оставити да одстоји пола сата. Након тога процедити и пити 1-3 шоље дневно.
Фото: Пиксабеј
Цветови од багрема представљају прави специјалитет у кулинарству. Могу се пржити у смеси за палачинке тако што ћете у класичну смесу за палачинке умакати багремов цвет и пржити га у врелом уљу. Након тога поспите га прах шећером и ванилин шећером.
Прочитајте још: МУЧИ ВАС ОТЕЖАНО ВАРЕЊЕ И КИСЕЛИНА? Направите ОВУ мешавину за миран стомак
Који део багрема је отрован?
Стара кора багрема је отровна и треба је се пазити. Исто важи и за листове и сирове семенке багрема. Они изазивају слабост, ширење зеница, могући су и повраћање, дијареја, слабљење пулса и шок организма.
БОНУС ВИДЕО: