Уберман циклус спавања идеалан је за људе који сан сматрају губљењем времена, што је готово немогуће у свету у ком данас живимо. Међутим, велике историјске иконе попут Николе Тесле, Леонарда Да Винчија, Наполеона, Цезара и других, користили су овај метод јер су сматрали да могу много више да ураде током дана.
Уберман распоред спавања је распоред спавања који се у потпуности састоји од 20-минутних дремки, распоређених на једнакој удаљености током дана.
Прочитајте још: Шта омиљена боја открива о ВАШЕМ КАРАКТЕРУ: Црвена се повезује са ОРГАНИЗОВАНОШЋУ, црна са КОНТРОЛОМ И НЕЗАВИСНОШЋУ
Пошто се ово сматра најрестриктивнијим циклусом спавања, најбоље је за оне који могу да прате ригидни полифазни распоред спавања. Генерално, то значи да је Уберман циклус спавања идеалан само за оне којима није потребно да буду будни дуже од 3,5 сата. То је зато што је то укупно време будности између дремки.
Ништа се не зна о дугорочним здравственим последицама коришћења метода Уберман, иако је било људи који су одржавали распоред чак годину дана без озбиљних здравствених проблема.
Нико се НИКАД није прилагодио Уберману без помоћи других, често у облику људског алармног система.
Предности Уберман циклуса укључују брзе дремке, од којих свака траје само 20 минута. Пошто спавате само 2 сата дневно, такође можете много да урадите, а када се потпуно прилагодите, овај циклус значи да ћете моћи брзо да заспите било где. Међутим, постоје очигледни недостаци овог екстремног полифазног циклуса спавања. Изузетно је нефлексибилан у време спавања и буђења, што није идеално ако желите друштвени живот. Да не спомињемо, само 2 сата сна сваки дан било би тешко прилагодити се.
Ако сте екстремиста у погледу „да све покушате једном“, убермански циклус спавања би могао бити вредан тестирања. Само немојте падати у несвест онда када вам тело каже да му је потребан сан, можете заспати било где.