Иако је веома здрав, постоје ситуације у којима се не препоручује.
Ђумбир је јако здрав и вероватно сте у текстовима о здравој исхрани више пута прочитали како се користи у кулинарству, а како за улепшавање. Ипак у неким случајевима га никако не смете комзумирати.
Ђумбир је биљка која јача мишиће и подстиче варење, а те стимулације, уколико сте трудни, могу довести до превремених контракција и трудова. У раној трудноћи ђумбир може уклонити мучнине, али га у последња три месеца трудноће немојте никако конзумирати.
Прочитајте још: Слабост, смањена отпорност организма, прехладе: Шта се дешава ако нам НЕДОСТАЈЕ ГВОЖЂЕ
Ђумбир повећава циркулацију и проток крви што је одлично за оне који имају дијабетес или проблем са гојазношћу. Али за оне који имају проблеме са коагулацијом крви он може бити веома штетан и може довести до обимног крварења чак и код малих повреда, такође може да неутралише дејство неких лекова.
Уколико узимате лекове за висок крвни притисак, ђумбир може имати негативан утицај јер снижава притисак. Ђумбир смањује ефекат јаких лекова као што су бета-блокатори, антикоагуланси и инсулинске дозе.
Прочитајте још: ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ је веома важна: Ово је њен утицај на ФИЗИЧКО и МЕНТАЛНО ЗДРАВЉЕ
Особе које покушавају да се угоје, да додају неки килограм никако не би требале да конзумирају ђумбир јер је пун влакана, ПХ вредности чиме смањује апетит и одржава ниво масти. Превелика конзумација ђумбира може довести до губитка килограма, косе, неправилности при менструацији и лоше мишићне масе код оних који су већ неухрањени. Уколико имате неко од ових стања најбоље је да избегавате ђумбир, а уместо њега можете користити бибер или алеву паприку.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ