Бубуљице, алергије, кожне болести, свраб - све су то покушаји организма да се на најприроднији начин очисти и ослободи отрова, тврди натуролог Георгиј Назаров. Ако желите да подигнете имунитет, подмладите се, имате витку линију и боље здравље, морате да научите да се здраво храните на правилан начин.
Московљанин Назаров је седам пута обишао земаљску куглу у потрази за одговором на који начин живе најдуговечнији људи на свету, неке од сазнања открио је у књизи "Тајне здраве исхране".
Прочитајте још: Руски научници дошли до невероватног открића: Уз помоћ ПЧЕЛА решите се реуматског бола заувек
Недостатак биљних влакана, коришћење термички обрађене, нрочито пржене, као и дуго куване хране, поготово меса, рибе и млечних производа, успоравају и онемогућавају процес варења, као и развијање мноштва патогених микроорганизама. Оваква исхрана ствара велику количину отрова који се шире кроз организам.
- Организам се чисти од јетре, али и помоћу коже и зноја - каже Георгиј Назаров.
Тело се брани од отрова који стижу са прженом храном и бори се кроз кожу: знојењем, бубуљицама...
У екстремним условима кожа може да преузме, чак, 25 одсто функцију дисања. Стално враћа зној у тело што доприноси тровању организма. Зној здравих људи нема непријатан мирис и то зависи од начина исхране. Управо због тога Назаров сматра да су бубуљице, алергије и свраб природан начин којим се организам чисти на природан начин.
Пијте чај од ђумбира са медом и лимуном Фото: Депозитфото
Шта је најважније?
За функционисање мозга веома је важно имати физичку активност, па свакдоневна получасовна шетња или пешачење на простору са чистим ваздухом прија не само телу, већ и мозгу. Редовна физичка активност смањује холестерол и могућност артеросклерозе, побољшава рад срца и имуни систем.
Да ли је касно почети у пензији?
Охрабрује податак да када се особи старој од 60 до 75 година, која никада није вежбала и бавила се физичком активношћу, уведе три пута недељно ходање по један сат и вежбање попут аеробика, после само шест месеци долази побољшања од до 30 одсто у доношењу исправних одлука, организовању животног простора и времена, решавање задатака и памћењу.
Физичка активност побошљава рад мозга, памћење и снагу.
- Исто истражиавње дало је резултате и на деведесетогодишњацима којима су се драматично побољшали рад мозга, мишиљна маса и физичка снага - каже Назаров.
Вежбе подстичу рад мозга у деловима које су одговорне не само за моторичке функције већ и меморију и учење.
Прочитајте још: Погледајте који чајеви вам могу помоћи у лечењу рака и дијабетеса: Поштујте ПРАВИЛО док га пијете, иначе можете имати проблем
Шта храни мозак?
Ђумбир помаже мозгу да квалитетније функционише. Ако се дода у чорбу или храну помоћиће да током дана имате више снаге и енергије. Уколико се једе увече у чају или чорби помаже да се опустимо и квалитетније спавамо.
- Чај припремљен са сувим или свежим ђумбиром је магични напитак који задржава лековитост ако се припрема са медом - закључује Назаров.