Поред правилне исхране и физичка активност за време трудноће доприноси квалитетном развоју бебе. Стручњаци саветују како да правилно вежбате у трудноћи...
Вежбање у трудноћи није добро само за вас, већ помаже и вашој беби да остане здрава. Због тога је пожељно да редовно вежбате уколико је све у реду са вашим здрављем.
Редовно вежбање помоћи ће вам да смањите бол у леђима, да не добијете на килажи током трудноће и смањићете ризик од гестацијског дијабетеса и прееклампсије.
- Наравно, практикујте умерене вежбе и слушајте своје тело - саветује др Дајана Рамос, асистенткиња на Медицинском факултету Универзитета у Кецку.
Прочитајте још: Ово су 3 бразилске брзе ВЕЖБЕ за ЗАТЕГНУТУ ЗАДЊИЦУ, а раде их ПОЗНАТЕ МАНЕКЕНКЕ (ВИДЕО)
Ево како да правилно вежбате током трудноће:
Подижите мање тегове
Стручњаци саветују да када дижете тегове никако не држите дах и не дижете велике тежине, јер то може створити додатни притисак у подручју стомака и карлице.
Радите такозвани "Талк Тест"
- Трудноћа ствара промене у вашем кардиоваскуларном систему, тако да праћење брзине откуцаја срца уређајем за праћење није најбољи начин за процену колико добро вежбате - тврди физиотерапеуткиња Кари Паглиано.
Уместо тога користите "Талк Тест" који детектује којим интензитетом вежбате.
Прочитајте још: ПРЕСКАКАЊЕ ВИЈАЧЕ: Тренинг за ЦЕЛО ТЕЛО (ВИДЕО)
- Ако вам је потребно више од једног минута након вежбе да бисте ухватили дах и успоставили нормалан говор, вероватно неправилно вежбате - каже Паглиано.
Поента је да поред тога што вежбате можете правилно да дишете и да причате.
Полако са трбушњацима
- Током трудноће, заиста треба избегавати трбушњаке - уствари, у неком тренутку могу бити штетни - каже Батлес.
После трећег тромесечја препоручује се да радите чучњеве који ће сасвим довољно активирати ваше стомачне мишиће.
Прочитајте још: ШМИНКА приликом ТРЕНИНГА: Због овога НЕ ТРЕБА да је носите
Иако је вежбање у трудноћи здраво и препоручљиво, ако осећате бол у грудима, имате вртоглавицу, вагинално крварење, пропуштање амнионске течности, болне контракције, главобољу, бол у мишићима која утиче на вашу равнотежу или отоке морате одмах престати са вежбањем и консултовати се са вашим лекаром.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ