Одговор ће вас изненадити.
Постоје бројне предности уколико се током трудноће вежба. Наравно, као што у свему треба бити умерен, исто тако и током трудноће не би требало претеривати са тренинзима, сматрају стручњаци.
Уколико вежбате опрезно и не претерујете, моћи ћете да одрадите доста вежби које су безбедне за труднице. На пример, најбезбедније и најпродуктивније је да се током трудноће бавите пливањем, вожњом статичног бицикла, аеробиком ниског интезитета, шетањем и јогом.
Прочитајте још: Тренери саветују како да израчунате колико ВОДЕ треба да попијете после ТРЕНИНГА
С друге стране, треба избегавати вежбе које укључују тегове, као и вежбе које оптерећују леђа. Током вежбања не сме да се задржава дах, како се беби не би ускратио кисеоник.
Стручњаци саветују да је идеална мера вежбања између 120 и 180 минута недељно, а за сам интезитет треба се посаветовати са лекаром.
Према истраживањима, мајке које су вежбале током трудноће, родиле су здравије бебе са јачим срцем.
Такође, физичка активност током трудноће спречава ризик од гојазности, гестацијског дијабетеса, као и царског реза, а умањује стрес, па и време самог порођаја.
фото: Пиксабеј
Наравно, важно је посаветовати се с лекаром о томе на које тренинге треба ићи, и у коликој мери треба вежбати.
Које труднице не смеју да вежбају?
Уколико имате било какав медицински проблем попут срчаних обољења, астме или дијабетеса, вежбање у трудноћи се не препоручујуе.
Исто тако, стања попут ниске плаценте, крварења, историје побачаја, високог крвног притиска или слабих мишића око грлића материце искључују било какав вид вежбања током трудноће.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ