Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ФИТНЕС

Данас сте ЛОШЕ ВОЉЕ? Ево решења! Кратко вежбање од пола сата директно утиче на појачано ПОЗИТИВНО РАСПОЛОЖЕЊЕ

Научници су потврдили широко прихваћено мишљење да повећана физичка активност директно утиче на смањење стреса

1604508377_fitnes.png
Фото: Pixabay
Oglas

Редовни посетиоци теретане и уживаоци спортских активности у просеку само један дан месечно имају мањи проблем са лошим расположењем. Супротном овом податку, особе које никада нису вежбале или имају слабе физичке активности, скоро четири дана месечно имају проблем са лошим расположењем, депресијом и лошим менталним здрављем.

Прочитајте још: Ево како брзе дијете УТИЧУ на организам

Истраживање које стоји иза ових података спроведено је на више од милион Американаца, а недавно су обeлодањени у научном часопису Lancet Psuchiatry.

Претерано вежбање је контрапродуктивно
Стручњаци упозоравају да је претерано вежбање контрапродуктивно. Наиме, особе које вежбају одејдном више од 90 минута постижу слабије резултате у смањивању просека дана са лошим расположењем у односу на оне којима тренинг траје од 30 до 60 минута. Особе које су вежбале више од три сата у континуитету имале су више дана са лошим расположењем од оних који уопште нису вежбали.

- Људи који вежбају имају боље ментално здравље од оних који не вежбају, посебно они који вежбају три до пет пута недељно најмање по 45 минута. Ова студија потврђује велике здравствене користи од вежбања, без обзира на пол или старост - објашњава Адам Чекроуд, руководилац истраживања са Универзитета у Њу Хевену.

Прочитајте још: СПАВАТЕ и МРШАВИТЕ? Могуће је, ако примените ових 5 савета

Чак и вежбање од 30 минута је изузетно корисно, чак и пешачење, наводи се у опсежној студији.

Прочитајте још: САВРШЕН ДАН има три корака, најважнији је ПРВИ, а трећи је ПЛАНИРАЊЕ

Најпозитивнији учинак имали су тимски спортови и вожња бициклом који су смањили за 22 одсто дане који доносе лоше расположење испитаницима, док је боровак у теретани смањио лоше расположење за 21 одсто.

Ограничење студије тиче се чињеница да научници нису пратили специфичне пормећаје расположења, него уопштено стање испитаника. 

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas