Млади говоре у скраћеницама, а уместо да речима изразе осећања, употребљавају емотиконе (смајлије).
Више од три четвртине адолесцената користи паметне телефоне сваког дана, а сваки четврти тинејџер је на друштвеној мрежи готово непрестано, док 56 одсто њих интернетом “сурфује” више пута дневно, поготово пред спавање. То је показала студија америчког истраживачког центра “Пју”.
Прочитајте још: ОСАМ тајни МОНТЕСОРИ васпитања: Најважније је ТРЕЋЕ ПРАВИЛО, да ли га ви примењујете?
Овакве навике су све опасније, па се, показују студије, негативно одражавају на пажњу тинејџера, који не успевају да одрже фокус, имају проблем са самопоуздањем јер се стално мере са вршњацима са друштвених мрежа, а притом не умеју да разговарају и да се вербално изразе, него у очима старијих то изгледа као немушти језик.
Не умеју да разговарају и да се изразе...
Они истовремено у томе не виде никакав проблем, већ мисле да се сасвим исправно и здраво понашају. Истраживање је показало да у таквој констелацији снага, млади не успевају да успоставе или одрже квалитетан однос, како пријатељски, тако и партнерски.
Тако настаје вакуум у односу који се углавном завршава без потребе за удубљивањем у ствари и решењем проблема.
Прочитајте још: Колико РЕЧИ треба да знају ТРОГОДИШЊАЦИ? Ово је ОДГОВОР
Како су млади по природи ствари затворени у том узрасту, боравак у виртуелном свету их чини додатно интровертним, што ће се тек негативно одразити у каснијем добу.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ