Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ

СКРАЋЕНИЦЕ, смајлији, ево колико деце данас НЕ ЗНА да ГОВОРИ!

Млади говоре у скраћеницама, а уместо да речима изразе осећања, употребљавају емотиконе (смајлије).

1602232974_Depositphotos_58724121_xl-2015.jpg
Фото: Депозитфото
Oglas

Више од три четвртине адолесцената користи паметне телефоне сваког дана, а сваки четврти тинејџер је на друштвеној мрежи готово непрестано, док 56 одсто њих интернетом “сурфује” више пута дневно, поготово пред спавање. То је показала студија америчког истраживачког центра “Пју”.

Прочитајте још: ОСАМ тајни МОНТЕСОРИ васпитања: Најважније је ТРЕЋЕ ПРАВИЛО, да ли га ви примењујете?

Овакве навике су све опасније, па се, показују студије, негативно одражавају на пажњу тинејџера, који не успевају да одрже фокус, имају проблем са самопоуздањем јер се стално мере са вршњацима са друштвених мрежа, а притом не умеју да разговарају и да се вербално изразе, него у очима старијих то изгледа као немушти језик.

Скраћенице и смајлији
Основни проблем је у томе што, изражавањем у скраћеницама и смајлијима, не разговарају суштински, па када их друга страна повреди, разочара или увреди, не знају ни како то да јој саопште, што важи и за одсуство повратне реакције.
Не умеју да разговарају и да се изразе...

Они истовремено у томе не виде никакав проблем, већ мисле да се сасвим исправно и здраво понашају. Истраживање је показало да у таквој констелацији снага, млади не успевају да успоставе или одрже квалитетан однос, како пријатељски, тако и партнерски.

Тако настаје вакуум у односу који се углавном завршава без потребе за удубљивањем у ствари и решењем проблема.

Прочитајте још: Колико РЕЧИ треба да знају ТРОГОДИШЊАЦИ? Ово је ОДГОВОР

Како су млади по природи ствари затворени у том узрасту, боравак у виртуелном свету их чини додатно интровертним, што ће се тек негативно одразити у каснијем добу.

Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas