Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

КАКО ПРАВИЛНО МАЗАТИ КРЕМУ ЗА ЛИЦЕ: Ово цео живот радите погрешно

Ако сте одувек преферирали наношење креме на суву кожу, време је да промените ту навику, гледајте како ваша кожа постаје мекша, хидриранија и блиставија уз правилно наношење креме за лице

1732614111_shutterstock_2446221233.jpg
Пхото:Схуттерстоцк
Oglas

Помислили бисте да је наношење хидратантне креме на лице једноставан корак који не захтева посебна упустава. Међутим, према најновијим открићима из света неге коже, многи од нас праве једну кључну грешку – чекамо да нам се лице потпуно осуши пре него што кренемо с наношењем креме.

Овај мали пропуст можда се чини безначајним, али резултати су видљиви на нашој кожи: сувоћа, осећај затегнутости и појава финих линија које бисмо могли да избегнемо. У свету неге коже, сваки детаљ има важност, а правилно наношење хидратантне креме могло би бити тајна за коју нисмо знали да нам је потребна.

Свака жена има свој начин наношења производа за негу лица, али наношење треба највише да зависи од тога који производ наносимо.

Производ се може притиснути, тапкати или мазати по лицу. Серум увек треба само притиснути дланом о кожу, никако га не мазати, а крему за лице треба притиснути дланом или тапкати јагодицама прстију по кожи.

Можда звучи чудно да не треба да утрљате крему у кожу, али такође морате да обратите пажњу на то колико је крема коју наносите густа. Тапкањем и утискивањем у кожу нећете је повлачити и истезати, што ће линије коже и боре учинити видљивијима касније, а оне које су већ на лицу неће се тако брзо повећати. Ова два начина наношења су много пријатнија за кожу.

Тајође кључно је да производ добро загрејете између дланова пре него што га нанесете на кожу, јер ће га кожа лакше упити, а притиском и тапкањем производ продире дубље у кожу, што је наравно одлично, а такође обезбеђује и равномернију примену.

Франческа Фуско, козметички дерматолог са седиштем у Њујорку, објаснила је зашто су притискање длановима и тапкање јагодицама прстију најприкладнији начини наношења крема за негу лица.

- Ова два начина примене "не мешају" ваш лимфни систем. Ако крему распоредите по целом лицу, можете случајно притиснути проток лимфног система, што може проузроковати подбулост, посебно у пределу око очију - објашњава стручњак.

А према Данијелу Исаксу, кључно је нанети крему на кожу док је она још увек лагано влажна. "Наношење хидратантне креме на влажну кожу помаже ефикасније задржавање влаге," тврди Исакс. Влажна кожа боље упија хидратантне састојке, чиме се појачава делотворност производа. Када је кожа благо влажна, хидратантна крема делује као баријера, закључавајући влагу унутар коже и омогућавајући дуготрајан осећај хидратације и мекоће.

На овај начин, хидратантна крема ствара заштитни слој који спречава испаравање воде с површине коже, задржавајући влагу онде где је најпотребнија. Резултат? Ваша кожа постаје пунија, сјајнија и здравија, с мање приметним финим линијама и борама. Ова мала промена у рутини може направити огромну разлику у стању ваше коже.

Ево неколико практичних савета како бисте обезбедили да ваша кожа добија највише од хидратантне креме:

1. Оперите лице топлом водом – Користите млаку воду уместо вруће, јер високе температуре могу уклонити природна уља с коже.

2. Немојте потпуно сушити лице – Након прања, лагано осушите лице тапкањем пешкиром, остављајући га благо влажним.

3. Брзо нанесите хидратантну крему – Време је кључно; нанесите хидратантну крему чим осетите да је ваша кожа благо влажна. На тај начин помажете да се закључа влага унутар коже пре него што она почне да испарава.

4. Користите крему с прикладним састојцима – Потражите креме које садрже хијалуронску киселину, глицерол или церамиде, састојке који додатно помажу у задржавању влаге.

5. Немојте претеривати с производима – Понекад мање значи више. Превише слојева може отежати кожи апсорпцију хидратантних састојака.

Стилл 

Бонус видео: 

 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas