Ултразвучни таласи могу да третирају болести мозга, тврде научници из Беча и Торонта.
Циљаном употребом ултразвучних таласа могу прецизно да се третирају болести мозга чије је лечење до сада било ограничено. Овај, како се сматра, револуционарни процес развили су истраживачи Универзитета Торонто и Медицинског факултета у Бечу.
Прочитајте још: Зашто ПРАЗИЛУК треба да уврстимо у исхрану? Био је цењен још код СТАРИХ ЕГИПЋАНА
Оваквим поступком побољшавају се мождане функције тако што се функционалне нервне ћелије активирају споља. Очекује се да ова терапија нађе примену у третирању различитих неуролошких обољења као што су Алцхајмерова деменција, Паркинсонова болест, мождани удар, мултипла склероза и неуропатски бол.
Нова терапија се, како се наводи, већ налази на прагу широке употребе у клиничкој пракси.
Нова терапија би могла да помогне код Алцхајмера, Паркинсона, можданог удара...
Нови терапијски приступ детаљно је објашњен у стручном часопису Advanced science. Између осталог, наводи се да, прецизно фокусирани ултразвучни таласи омогућавају неинвазивну хирургију, фокусирани пренос лекова или гена на одређена места у мозгу и терапеутску модулацију неуронских мрежа код различитих можданих обољења.
Прочитајте још: Др Мирјана Митровић каже да модрице нису реткост, али су опасне ако на телу имате и ОВЕ симптоме
При томе, веома је битна чињеница да циљана употреба ултразвучних импулса нема готово никакве нуспојаве. Оболели од Алцхајмера су у овој пилот-студији показали побољшања која су трајала три месеца.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ