Oglas
Oglas
· · Коментари: 0
ПСИХОЛОГИЈА

Сваки 10. човек после пандемије се неће вратити нормалном животу, а ово су први знаци

Канадски психолог тврди да су многи људи постали патолошки уплашени бактерија и вируса.

1614611707_Depositphotos_221267598_l-2015.jpg
Фото: Депозитфото
Oglas

Канадски психијатар, професор др Стивен Тејлор у својој књизи "Психологија пандемије" тврди да за 10 до 15 одсто људи на планети живот више никада неће моћи да се врати нормалним токовима, јер су у условима које диктира ширење потенцијално смртоносне заразе развили неки од менталних поремећаја.

Прочитајте још: Поморанџа спречава упалу грла, штити зубе, а маска од ње чини чудо за лице

Искуства психијатара широм света говоре у прилог тврдњама професора Тејлора, јер су се у својим ординацијама сусретали са особама које су постале патолошки уплашене од бактерија и вируса, опседнуте чистоћом, развиле страх од сусрета и са ближњима, не користе јавни превоз...

Опседнути су чистоћом, уплашени од сусрета

Иако симптоми менталног поремећаја варирају од особе до особе, постоје заједнички знаци да је душевно здравље нарушено.

Ово је пет најчешћих.

Сваки други лоше или премало спава...

Поремећај спавања

Поремећаји спавања често су симптом озбиљнијих болести, али промене у начину спавања неретко указују и на менталне проблеме. У многим душевним поремећајима несаница или претерано спавање су пратећи симптоми. Око 40 одсто пацијената са несаницом (инсомнија) и више од 45 одсто пацијената који превише спавају (хиперсомнија) пати од неке менталне болести.

Прочитајте још: Овај доктор се не купа шест година и не користи дезодоранс! Свакодневно купање није неопходно?

Ноћне море

Ноћне море најчешће нису разлог за бригу, све док не ометају начин спавања. Али, ноћне море, такође, могу да буду знак неког основног проблема. Ако стално сањате лоше снове, онда је ово један од начина на који подсвест покушава да обради емоционалне проблеме.

Социјална изолација
Ако сте изгубили жељу за разговором и повезивањем чак и са члановима своје породице или са другим блиским људима, онда свакако треба да проверите ментално здравље.
Имају неутољив апетит или не једу ништа...

Промена исхране

Проблеми са менталним здрављем често утичу на апетит. Са депресијом, смањење апетита је сасвим природно. Ипак, неки људи, напротив, почињу да спас траже у храни. Нема ништа лоше у чињеници да после тешког дана понекад имате неутољив апетит или, обратно, уопште не желите да једете ништа, али ако је то често, онда је то сигуран знак да душа пати.

Прочитајте још: Корен снова: Проверен као афродизијак, а снижава и притисак

Слабљење либида

Истраживања су показала да је више од 70 одсто депресивних пацијената изгубило сексуално интересовање када нису били на лековима. Ови пацијенти су такође известили да је овај губитак интереса много јачи од остатка симптома.

ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas