Све више људи реагује на промене времена, без обзира на године. Некада нисмо свесни да и нас погађа
Променљиво време и нагле температурне разлике посебно су карактеристичне у овом периоду, када нас напушта зима и долази лепше време.
Главобоље, мучнина, вртоглавице, реуматско болови, несвестице, мигрене - ове симптоме може да изазове мноштво узрока, али уколико приметите да вам се најчешће јављају кад се нагло промени време и температура - највероватније спадате у метеоропате.
Поред ових симптома, умор, слаба концентрација, појачана жеља за спавањем, промене распложења, пробеми са несаницом једни су од чешћих симптома метеоропатије.
Прочиитајте још: Очистите организам: Направите прави ДЕТОКС напитак од само четири састојка
Метеоропатија некада је била чешћа код људи у зрелијим годинама. Али данас она све више погађа и млађе особе. Ово стање може задесити и здраве особе, најчешће у виду умора, промене расположења, слабости итд. Међутим, од ње чешће пате хронични болесници, нпр. срчани болесници, пацијенти са високим крвним притиском, плућни болесници и остали.
Који све симптоми могу указивати да сте метеоропата?
1. Главобоље и мигрене - Када после топлијих дана, дође до наглог захлађења то може да проузрукује сужавање крвних судова у мозгу, а то даље може смањити доток крви у мозак. Може доћи и до поремећаја хемијске равнотеже у организму. Ове симптоме можете ублажити лековима.
2. Сува кожа - Хладније време које је за нама, вероватно је оставило последице у виду суве и испуцале коже. Нагле температурне разлике, промене атмосферског притиска и слично, такође могу негативно да се одразе на еластичност и хидрираност коже. Зато се препоручује да одрадите пилинге око 2 пута недељно и користите креме за интензивнију хидратацију.
3. Промене расположења и мањак енергије - Још једна од могућих негативних последица неумерене промене климе јесте и мања производња хормона среће, серотонина. Зато се препоручује да више времена проводите напољу и да се чешће бавите умереним физичким активностима.
Прочитајте још: 30. Март: "Светски дан борбе против биполарног поремећаја!" Многе ПОЗНАТЕ ЛИЧНОСТИ ЈЕ ИМАЈУ, а ево шта нисте знали о овој болести
4. Проблеми са дисањем - Одговор на питање зашто се баш ово догађа јесте следећи: изненадне промене неке компоненте времена (температуре, влажности, притиска) могу да изазову грчење дисајних органа. Уколико се позабавите техникама правилног дисања, можете умањити овај проблем.
5. Болови у зглобовима и мишићима - Нагло смењивање температуре и влажности ваздуха може пореметити нормалну контракцију и рад мишића, лигамената и везивног ткива. У таквим ситуацијама се препоручују кретање и вежбање. Редовна физичка активност може спречити и добијање на тежини, а вишак килограма несумњиво ствара додатан притисак на зглобове и мишиће.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ