Свако време са собом носи промене.
Хладно време доводи до промена расположења, а то даље директно утиче на меструални циклус жене. Животни стил током зимског периода је другачији и може бити крив за измењене симптоме циклуса. Спорији темпо може бити одговор на промене које нам се дешавају.
Нижи ниво витамина Д и мање активни начин живота може утицати на ваш циклус.
Зими циклуси могу трајати дуже
Зима може имати велики утицај на дужину циклуса. Истраживања из 2011. открила су да је током лета повећано лучење хормона и да се повећава учесталост овулације, док су циклуси скраћени за 0,9 дана у односу на зиму.
Прочитајте још: Списак ствари које не смете крити од свог лекара
У овом периоду жене се чешће жале на болније циклусе.
Ако сте особа са тешким менструалним циклусима, зима није најбољи период за вас. Зими проводимо више времена у затвореном простору, крећемо се мање и једемо више. Ово може имати негативан утицај на предменструални синдром, јер је утврђено да жене које су активније, имају редовније и подношљиве циклуса од оних које нису.
Тако рецимо, током зиме када се иначе грчимо јер нам је хладно, и менструални грчеви могу бити јачи. Са друге стране, топлота опушта мишиће, па и менструални грчеви током лета могу бити слабији!
Прочитајте још: Хладно вам је или имате висок ПРИТИСАК? Чај од старих српских бобица РЕШАВА проблем
Нашем телу треба времена да се прилагоди и избалансира хормоне. Услед тог дисбаланса, може доћи и до кашњена менструације.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ