Мирисни листови ловора обично се користе при кувању, али треба знати да њихова лепа арома потиче од моћног уља које има и друге квалитете.
Осим што је врло богат антиоксидантима, ловор (или лорбер, како га још зову) делује и антисептично и антибактеријски, а користи се и против гљивица. Све чешће се користи у разним козметичким средствима, јер може да умири упаљену кожу, добро делује и против перути, као и губитка косе. Препоручује се чак и за мање огреботине на кожи, а фантастично је и за неутрализацију непријатних мириса. Може бити моћан савезник у борби против акни и бубуљица.
Прочитајте још: Уђите спремни борбу са ВИРУСИМА: Једна биљка је најјачи ПРИРОДНИ АНТИБИОТИК који су користиле наше баке
У кућним третманима, ловор се препоручује за парење лице и инхалацију, с тим што температура чаја не сме бити превисока ако су вам акне јако упаљене. Мера за чај је десетак листова ловора на литар воде. Листове потопите у млаку воду, поклопите суд и оставите да полако ври на тихој ватри барем десетак минута.
После парења, пажљиво обришите лице папирним убрусом, благо тапкајући. Чај од ловора охладите, па њиме натопите тупфер и нежно премажите кожу. Слободно оставите да се осуши, немојте га испирати.
У ароматерапији се, такође, користи ловорово уље, а помаже код умора и нерасположења.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ