Идеална температура замрзавања је минус осамнаест степени јер се тако спречава раст микроорганизама и активирају се сви микроби, попут бактерија које се иначе налазе у храни.
Иако стручњаци кажу да је сигурно да месо замрзнемо у оригиналном паковању, за замрзавање дуже од два месеца препоручују умотавање меса пластичном фолијом или стављање у пластичну врећицу за замрзавање, а можете и да ге једноставно ставите у пластичну врећицу заједно с оригиналним паковањем.
Прочитајте још: Шест изненађујућих начина за коришћење МАСЛИНОВОГ УЉА у домовима
Према ФДА-и, америчкој Агенцији за храну и лекове, пиле у замрзивачу може бити и до годину дана. Ако замрзавате комаде, попут пилећих прса, батака и крила, саветује се коришћење у наредних 10 месеци. Изнутрице не би требало чувати више од три или четири месеца. Када се ради о свежем месу, попут говедине, телетине и јагњетине, оно може стајати и по неколико месеци у замрзивачу, у зависности од врсте меса.
Прерађена свињетина, попут сланине, кобасица, виршли и шунке, не би се смела чувати у замрзивачу дуже од једног или два месеца.
ФДА препоручује да се сирови одресци у замрзивачу чувају од шест до дванаест месеци, а кременадле, због костију, могу стајати нешто краће, од четири до шест месеци. Печено месо може се чувати од четири месеца до годину дана. За сирову свињетину важе слична правила као и за говедину.
Прочитајте још: Без хемикалија: Направите сами смесу за ЧИШЋЕЊЕ ПРОЗОРА од само два састојка
Независно о којој врсти млевеног меса је реч, не би требало да се чува дуже од три или четири месеца.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ