Верује се да су прве крофне дошле из античке Грчке и Рима и да су изгледале као траке од теста које су се умакале у мед и секле на комаде
Током 15. века крофне доживљавају праву експанзију, у почетку на дворовима у Европи, где су се јеле као лоптице од теста које су утапане у шећерни сируп.
Верује се да су се крофне, најсличније овим данашињим, појавиле у Данској почетком 19. века. Управо су дански досељеници током 19. века пренели рецепт за у Америку, где оне достижу своју популарност. Постоји милион рецепата за крофне, па тако можете да правите пуњене џемом, чоколадом, преливене глазуром... Ипак пре него што кренете са декорацијом битно је да добро умесите тесто за крофне како би оне испале ваздушасте.
Пре него што кренете са мешењем теста све састојке извадите из фрижидера и држите на собној темепратури неких пола сата. Прво се припрема квасац који је обавезан, а било би добро да додате и пола кесице прашка за пециво, јер ће он спречити настајање рупица у крофнама. Увек тесто умесите дан раније и оставите да полако нараста преко ноћи, јер ће се тако укус боље развити. Водите рачуна да га не премесите, крофне неће бити мекане и ваздушасте. Уместо путера у тесто додајте маслац, а савет пекара и посластичара је да га не истопите, већ га додате омекшалог на собној температури, у коцкицама. Маслац тесту даје сјај и укус, и требало би га додати на самом крају мешења. Тако ће брашно имати времена да упије млеко и развије укус.
БОНУС ВИДЕО
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ