Доносимо вам 9 намирница које треба јести током поста, за јачи имунитет и здравији организам.
Ево шта би обавезно требало да једете током поста, како би вам имунитет био јак, ако не и јачи него иначе!
Бели лук је природни борац против патогених бактерија, гљивица и вируса; поред тога, богат је витиманима и минералима, нарочито витамином Ц и селеном.
Фолна киселина, која се препоручује трудницама, треба такође да буде део свачије свакодневне исхране, између осталог зато што је фолна киселина заслужна за стварање црвених крвних зрнаца и "брисања" грешака у ДНК низу, које настају током болести и нездравог начина живота. Тиме се на природни и безболнији начин лечи узрок који изазива последице као што су астма, ескцем, аутоимуне болести… Фолна киселина се може наћи у поморанџама, житарицама, зеленом поврћу…
Цинк је такође заслужан за отпорност организма на вирусе. Овај кључни минерал можете пронаћи у голици и другим семенкама.
Коприва, какао, цвекла и леблебије обилују гвожђем. Леблебије чак садрже дупло више гвожђа од исте грамаже меса. Какао обилује и магнезијумом, па ако имате порив за чоколадом, можда вам заправо тело тражи магнезијум, који је заслужан за опуштање мишића и нервног система.
Сусам садржи више калцијума од млечних производа и користи се у лечењу кртих костију. Међутим, само самлевени сусам тело може да искористи (исто важи и за семе лана), јер опне на семенима не дозвољавају да се апсорбују хранљиви састојци из унутрашњости семена. Сусам садржи и салицилате, па ако имате аспиринску астму – опрезно. Такође, опрезни треба да буду и они који имају болести бубрега, као што је камен у бубрегу. Повећана употреба сусама може резултовати дијарејом, али умерена употреба значајно поправља крвну слику, будући да сусам осим калцијума садржи и велике количине гвожђа, витамина Е и других витамина и минерала. Неке супстанце које улазе у његов сатав могу изазивати сметње, па у им случајевима може се пробати са препеченим сусамом, али у том случају се уништава Е витамин.
Стилл
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ