Постоје бројне заблуде о начину на који током лета треба одржавати цвеће током лета
Цвеће на тераси посебно је осетљиво током врелих летњих дана, додатно уколико је тераса током већег дела дана у сунцу. Заливањ је једини спас за опстанак наших биљака, али некада сведочимо ситуацијама када управо превише заливања резултира пропадањем и сушењем биљака.
Заливање обављајте тако да се биљке добро натопе док вода не процури у тањирић.
Стручњаци саветују да учесталим заливањима биљке доводимо у стање исцрпљености.
Прочитајте још: Отерајте МИШЕВЕ из дворишта заувек! Мирисе ОВЕ 4 биљке НЕ ПОДНОСЕ и држаће их подаље
Заливајте биљке када се супстрат у саксији потпуно осуши. Чак и ако остане сув 2-3 дана, биљке неће страдати. Када их заливате, увек искористите прилику да им у воду за заливање додате неко од водорастворљивих ђубрива. Заливање обављајте тако да се биљке добро натопе док вода не процури у тањирић. Оставите цвеће да овако одстоји 30 минута, а онда проспите вишак воде из тањирића.
Прочитајте још: РУСКИ народни препарат за притисак: Решите се ХИПЕРТЕНЗИЈЕ уз три састојка (РЕЦЕПТ)
У току летњих месеци, поготово код балконских биљака, заливање ће некада морати да се обавља и два пута у току дана. Идеално решење за овај проблем су саксије и жардињере са дуплим дном које имају резервоар из којег се супстрат лагано натапа, а може да прихвати воду за неколико дана заливања.
Прочитајте још: Чувени РУСКИ ТРАВАР Дмитриј Јуровски открива тајну јаког пролећног ИМУНИТЕТА (РЕЦЕПТИ)
Приликом заливања биљака, а пре свега ако заливате раствором ђубрива, водите рачуна да не поквасите листове. Чак и ако се ово приликом заливања догоди, након заливања истуширајте биљке да им скинете ђубриво са листова.
Добро је да цвеће заливате у јутарњим часовима.
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ