Ту се окупљамо са пријатељима и породицом, опуштамо се, читамо... Зато дизајн дневне собе треба да буде привлачан и удобан, а то подразумева баланс великих и малих комада како би се добила пријатна и уједначена атмосфера.
Ово је топ 5 захтева које треба да испуни
Нађите фокус
У свакој добро дизајнираној соби потребна је фокална тачка. То може да буде посебан комад намештаја, уметничко дело, камин... Она привлачи поглед, заокружује дизајн и даје осећај кохезије. И не, то није телевизор.
Разнолико седење
Соба треба да има основни комад за седење попут кауча или угаоне гарнитуре, али и неке додатне комаде попут фотеља и табуреа распоређених тако да делују опуштајуће и подстичу комункацију. Уз то, соба визуелно делује интересантније, а гости имају већу могућност избора, па ће им бити пријатније.
Боје су кључне
Не заборавите моћ боја при уређењу простора. Пратите правило 60–30–10 да бисте створили савршену равнотежу. То значи да 60 процената треба да заузимају доминантне боје, 30 процената секундарне боје и 10 процената акцентне нијансе. Тих 60 процената може бити боја ваших зидова или кауча, 30 процената могу бити завесе или тепих, а преосталих 10 могу бити мањи комади или декорације.
Тепих
Теписи дефинишу простор за седење у дневној соби и стварају мекани додир под ногама. Удобан тепих је неопходан за сваку дневну собу, јер ту проводите већину свог времена. Тепих треба да буде довољно велики да на њему стоје кауч и сто за кафу.
Добро осветљење
Чак и ако ваша дневна соба има пуно природног светла, и даље вам је потребно додатно осветљење, посебно ако простор користите ноћу. Одговарајуће осветљење је битно и за функционалност и за амбијент. Централно и додатна светла дају флексибилност и могућност да креирате жељену атмосферу.
Лични додир
Како дневна соба није изложбени простор, додајте и личне детаље који ће нагласити вашу енергију и персонализовати простор. То може да буде било шта што волите, биљке, свеће, слике.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ