Светски познати експерт за исправно обављање кућних послова, Шенон Луш свакодневно дели савете домаћицама широм света
Прање веша у машини не захтева много знања и филозофије, али ипак постоје правила за количину детерџента и омекшивача који су најучинковитији. Оно што је значајно је да ми то вероватно цео живот погрешно радимо.
Прочитајте још: Не иде вам на послу? Окружите се биљкама које ДОНОСЕ НОВАЦ
Аустралијанка тврди да је апсолутни мит да више детерџента аутоматски значи и чистију одећу. Напротив.
Прочитајте још: ПЕТ биљака које НЕ можете УБИТИ
Узимајући у обзир да је сапун производ на бази масти, превелика количина може оставити трагове, због чега ће одећа, напротив, изгледати прљавије. Осим тога, људи често због превише опраног пешкира добију осип и иритацију на кожи. То се дешава јер се вишак сапуна залепи за тканину и сушењем се загреје. Зато пешкири из машине излазе изузетно меки, али већ дан касније попримају свој класичан, груб облик.
Луш саветује да се приликом употребе детерџента водите правилом – мање је више. Довољно је да ставите тек осмину препоручене количине прашка или течног детерџента. Оне које се пуне одозго захтевају четвртину исте количине.
Прочитајте још: Да ли имате КРАСУЛУ у свом дому? Када чујете ШТА ПРИВЛАЧИ одмах ћете је набавити!
Са друге стране, иако наводно више омекшивача даје савршен изглед и текстуру, она у то не верује тврдећи да то једноставно не делује.
Прочитајте још: Како да ових ПЕТ ЗАЧИНА узгајате КОД КУЋЕ
- Основа омекшивача је уље које се лепи за одећу у прању. Радије ставите сирће уместо омекшивача у преграду за омекшивач. Верујте да неће бити никаквог мириса сирћета на крају - поручила је Лушова.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ