Пробудите се одморни, без бора по лицу.
Стручњаци тврде да је најчешћа грешка спавање на боку или стомаку. Ове позе су врло удобне и ово је чисто психолошки тренутак, који даје осећај сигурности, услед чега се тело смирује, а ви заспите.
Међутим, ови положаји претварају ваш ноћни одмор од 6 (или чак 8) сати у непрекидни притисак на унутрашње органе, истезање коже, што заузврат изазива јутарње отицање и наборе на лицу.
Прочитајте још: ЧАША МЛЕКА пред одлазак у КРЕВЕТ: Због чега овај напитак треба да вам постане НАВИКА?
Прве боре током спавања почињу да се стварају у младости - у почетку су то само набори који нестају у року од 2 сата након буђења. После 30-35 година, такви набори не нестају и постају изражене боре, а са годинама се само повећавају. Због тога је веома важно пратити како (и што је најважније) на чему спавате.
Који је положај најбољи?
Најефикаснија превенција бора код спавања је спавање на леђима. Такође, овај проблем се може решити правилним анатомским јастуком. Приликом избора постељине, обратите пажњу на јастук са благо удубљеном зоном главе у центру, што ће вам помоћи да продужите спавање на леђима, као и посебне урезе дуж ивица.
То је оно што ће вам помоћи да заштитите нежну и осетљиву кожу лица током спавања на боку или полу стомаку, ако нисте спремни да промените положај спавања.
Још један важан елемент је посебна јастучница од природне свиле. Због своје глатке и нежне текстуре, материјал не оставља трагове на кожи и смањује трење на нулу, спречавајући појаву бора. Природна свила је одличан помагач у борби против акни, екцема и других дерматолошких невоља.
Покушајте да користите и покривач напуњен стакленим микрокуглицама. Равномерно распоређени агенси промовишу производњу хормона серотонина, допамина и ендорфина, који ублажавају стрес из тела. Као резултат, брже заспите, а ноћу притисак на целом телу помаже вам да се мање преврћете.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ