Истраживање сугерише да људи који се рано пробуде углавном одлазе раније у кревет и уживају у дужем, квалитетнијем сну.
Раним устајањем можете добити више времена за вежбање, које покреће ендорфин, захваљујући ком се осећате добро и који може побољшати ваше расположење, смањити стрес и анксиозност и повећати ниво енергије.
Прочитајте још: Тренд који не би требало да пратимо: Зашто ШЕЋЕР ипак не треба да избацујемо из исхране?
Довољно спавања доноси и друге предности: побољшано расположење, боља концентрација, мање шансе за гојазност и друге хроничне болести.
Са друге стране, недостатак квалитетног сна може: ослабити ваш имунолошки систем, што значи да ћете се можда чешће разболети, повећати своју шансу за висок крвни притисак, болести срца и дијабетес.
Здравија кожа
Непроспаване ноћи могу се одразити на вашој кожи у виду танких линија, бора, бледила и натечених или обешених капака. Недостатак сна такође може допринети акнама.
Осим тога, одлазак у кревет раније даје вам више времена да вежбате добру негу коже, попут прања лица.
Добар сан помаже да ваша кожа буде здрава. Током спавања ваше ћелије коже се обнављају, док повећан проток крви и колаген помажу у поправљању оштећења коже и УВ зрака.
Прочитајте још: Носе дечије протезе и са 50 година: Да ли постоји граница до када има смисла исправљати зубе?
Смањена видљивост подочњака
Све док спајате рано устајање с ранијим временом спавања како не бисте жртвовали сан, можете рећи збогом подочњацима.
То је зато што подочњаке стварају сенке од натечености испод очију, а узрок те натечености је накупљање течности због недостатка сна.
Помаже вам да се концентришете
Ваш мозак се не пробуди у секунди када устанете, због чега се обично осећамо мрзовољно и дезорјентисано кад први пут устанемо.
Ова инерција спавања редован је део процеса буђења. Ипак, може трајати око сат времена или више, што отежава концентрацију и обављање ствари ако сте пребрзо устали и изашли из врата.
Раније буђење даје вам време да се потпуно пробудите, тако да ћете бити концентрисанији.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ