Током дана се пуно крећемо и готово је немогуће избећи их. Али када ту закорачите имајте на уму ове ствари.
Опште је познато је да су јавни тоалети места на којима се налази много бактерија због велике дневне циркулације људи. Врло лако можете покупити неку инфекцију, а у ово време је још важније водити рачуна и на тај начин бринути о свом здрављу. Ипак, у неким ситацијама смо приморани да користимо јавне тоалете по шопинг центрима, кафићима и сличним местима. Сетите се тада ових правила и бићете безебднији:
Физичка удаљеност
Ово је једна од најважнијих мера. Држите се барем неколико метара даље од других људи, а ако не можете, прекријте уста и нос маском. Ако тоалет није толико велики боље сачекајте да се смањи број људи.
Површине додирујте с марамицом у руци
Тешко је избећи додиривање неких површина, од кваке на вратима до славина, или кутије за тоалетни папир. Припремите довољно марамица, како бисте их могли лако узети у руку и тако дирати све те површине с марамицом у руци. Кад завршите с кориштењем тих простора, одмах их баците и добро оперите руке.
Прочитајте још: Ово сигурно НИСТЕ ЗНАЛИ! Шта ЗЕЛЕНИ ЧАЈ може учинити вашем холестеролу
Маску носите све време док сте у јавним тоалетима.
Што мање времена проводите унутра
Што дуже останете у тоалету, то је већа могућност да се заразите. Време проведено унутра смањите што више. Избегните поправљање шминке и фризуре.
Прочитајте још: Обратите пажњу: Ових 5 знакова указују на то да ПИЈЕТЕ ПРЕМАЛО ВОДЕ
Не користите сушаче за руке
Кад завршите с прањем руку, осушите их папирнатим убрусом или марамицом, уместо инсталираним сушачима у тоалетима, саветују стручњаци. Истраживања показују да се из сушача могу ширити бактерије, и то око 15 метара около, тако да је боље обрисати их марамицом. Након што осушите руке немојте одмах бацати папир. Уместо тога, с њим у руци отворите кваку на вратима, како бисте изашли из тоалета чистих руку, па га тек онда баците.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ И ФЕЈСБУКУ