Истраживање је спровођено од 2007. до 2020. године, а тим научника у Шпанији дошао је до занимљивих запажања о утицају овог алкохолног пића на здравље.
Неке од студија које су научници прегледали указују на то да састојци који се природно налазе у пиву, а нису алкохол, могу бити добри за здравље. Како је потражња за безалкохолним пивом већа него икад, ово је добра вест и за оне који воле пиво, али избегавају алкохол.
Још један закључак до којег су током истраживања дошли је то да умерена козумација пива има добар утицај на здравље.
Једно пиво дневно за жене и два за мушкарце су максимум, тврде научници.
Пиво штити мушкарце од развоја дијабетеса
Истраживачили су изјавили како су мушкарци који не пију алкохол уопште под већим ризиком од развоја ненормалних нивоа глукозе од оних који повремено попију пиво.
Прочитајте још: Поховање на другачији начин: Направите ПИЛЕЋИ ФИЛЕ у ПИВСКОМ тесту (РЕЦЕПТ)
Пиво је добро за густоћу костију
Ако посматрамо густоћу костију и опасност од лома костију код старијих појединаца, истраживачи тврде да су они који су, чак и мало конзумирали пиво, у знатно мањој опасности.
Понудили су и научно објашњење за ову чињеницу: “Други састојци пива делују у синергији са силиконом и стимулишу остеобластичне ћелије које поправљају структуру костију и помажу реминеларизирање костију и зуба.”
Пиво може утицати на нижи холестерол
Неколико студија упућује на то да пиво помаже у развијању доброг холестерола и регулисању производње оног лошег у телу, захваљујући великом уделу антиоксиданса.
Важно је додати да се ово догађа када се конзумира врло мала количина пива, преноси "EatThis".
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ