Иако се снова не сећамо увек, у просеку сањамо четири до шест пута сваке ноц́и
Највише сањамо током РЕМ фазе сна (брзо кретање очију), јер је то доба ноћи када је наш мозак најактивнији. Сматра се да ако спавамо осам сати, вероватно сањамо око 100 минута, преноси Тхе Лист.
Најчешћи тип сањања
Пет основних типова снова су нормални снови, сањарење, лажни снови буђења, луцидни снови и ноћне море. Нормални снови су најчешћи тип, и углавном садрже искуства и људе које познајемо. Током нормалних снова, потпуно смо несвесни да сањамо, а ове снове често заборављамо када се пробудимо.
Када се сетите нормалног сна, он може послужити као прозор у вашу подсвест. Можда постоји страх, сећање, искуство или схватите да особа из вашег окружења има већи утицај на вас него што сте мислили.
Како можете позитивно да утичете на своје снове?
Најбоља ствар коју можете да учините за свој сан и снове је да створите смирујућу и досљедну рутину пре одласка на спавања. Ако сте у могућности, посебно је корисно да идете у кревет у исто време сваке ноћи и избегавате плаво светло на екрану.
Медитација, вођење дневника, слушање лагане мутике и читање књиге су опуштајуће и продуктивне рутине пре спавања које ће вас смирити и увести у почетну фазу сна. Активности попут ових помажу вам да се опустите и да дате приоритет мирним мислима над анксиозним пре него што утонете у сан. Наравно, није лако успешно спровести рутину преко ноћи. Почните тако што ћете само покушати да се придржавате истог времена за спавање, а онда градите остало, пише Тхе Лист.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ