Oglas
· · Komentari: 0

Koja je najčešća vrsta sna? Oni su odraz naše podsvesti

Iako se snova ne sećamo uvek, u proseku sanjamo četiri do šest puta svake noći

1680425996_shutterstock_1886880001.jpg
Foto: Shutterstock
Oglas

Najviše sanjamo tokom REM faze sna (brzo kretanje očiju), jer je to doba noći kada je naš mozak najaktivniji. Smatra se da ako spavamo osam sati, verovatno sanjamo oko 100 minuta, prenosi The List.

Najčešći tip sanjanja

Pet osnovnih tipova snova su normalni snovi, sanjarenje, lažni snovi buđenja, lucidni snovi i noćne more. Normalni snovi su najčešći tip, i uglavnom sadrže iskustva i ljude koje poznajemo. Tokom normalnih snova, potpuno smo nesvesni da sanjamo, a ove snove često zaboravljamo kada se probudimo.

Kada se setite normalnog sna, on može poslužiti kao prozor u vašu podsvest. Možda postoji strah, sećanje, iskustvo ili shvatite da osoba iz vašeg okruženja ima veći uticaj na vas nego što ste mislili.

Kako možete pozitivno da utičete na svoje snove?

Najbolja stvar koju možete da učinite za svoj san i snove je da stvorite smirujuću i dosljednu rutinu pre odlaska na spavanja. Ako ste u mogućnosti, posebno je korisno da idete u krevet u isto vreme svake noći i izbegavate plavo svetlo na ekranu.

Meditacija, vođenje dnevnika, slušanje lagane mutike i čitanje knjige su opuštajuće i produktivne rutine pre spavanja koje će vas smiriti i uvesti u početnu fazu sna. Aktivnosti poput ovih pomažu vam da se opustite i da date prioritet mirnim mislima nad anksioznim pre nego što utonete u san. Naravno, nije lako uspešno sprovesti rutinu preko noći. Počnite tako što ćete samo pokušati da se pridržavate istog vremena za spavanje, a onda gradite ostalo, piše The List.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas