Код највећег проблем савременог доба, са којим се суочава око 15 одсто младих парова у репродуктивној доби, најбитније је увођење здравих животних навика и избацивање штетних производа из исхране
Стерилитет је стање једног или оба партнера због кога пар који жели потомство не може природним путем да оствари зачеће. Иако око 80 одсто младих партнера након лечења успе да се оствари као родитељ, постоје и природни начини како се решава овај здравствени проблем.
Код борбе за потомство најзначајније је избацивање дувана, алкохола, кафе, као и намирница третираних вештачким ђубривима...
Прочитајте још: "Трава која враћа младост" постоји у Русији и Србији, позната је из времена Владимира Великог, а сада помаже код неплодности
Први корак ка остварењу овог животног циља је промена животних навика, пре свега исхране, конзумације пића и лоших навика.
Уравнотежена исхрана
Прилагођена исхрана први је корак ка лечењу стерилитета. Код борбе за потомство најзначајније је избацивање дувана, алкохола, кафе, као и намирница третираних вештачким ђубривима, пестицидима, антибиотицима и адитивима. Умерено конзумирање кофеина, значи да треба пити 2 -3 шољице црне кафе дневно.
Прочтиаје још: Руски научници дошли до невероватног открића: Уз помоћ ПЧЕЛА решите се реуматског бола заувек
За женску плодност је нарочито важна хељда или црно жито. Она је богата протеинима, а уз хељду препоручује се уношење више сирових бадема, лешника, полена, матичног млеча и зеленог лиснатог поврћа.
За жене је значајан и повећан унос витамина Б5 који се налази у печуркама, махунаркама, лососу, младим клицама житарица, ћурећем месу, цитрусима, интегралном пиринчу, као и витамина Б12 у месу, јајима, у већини риба и џигерици.
Прочитајте још: Ова биљка је у Русији добила споменик, спасила је милионе живота, а расте и у Србији
Спанаћ, блитва и броколи садрже коензим Q10 који је убрзава сперматозоиде
Мушкарци који се лече од стерилитета треба да повећају унос витамина А кога има га у шаргарепи, путеру, јајима, спанаћу, маслачку, прокељу, купусу, першуну, дињи, кајсији, шљиви, брескви, витамина Б12 у месу, јајима и риби, витамина Е у житарицама, јајима, риби, пилетини, младом грашку, тамно зеленом поврћу и витамина Ц, који се уноси кроз лимун, першун, рен, паприка, коприва, спанаћ, јагоде, купус, виново лишће, прокељ и кељ.
Прочитајте још: Како да савладате опаку леукемију уз помоћ пшенице?
Спанаћ, блитва и броколи садрже коензим Q10 који је битан за покретљивост сперматозоида.
Орашасти плодови и семенке имају позната својства као афродизијак, али и веома велику улогу у производњи и побољшању квалитета сперме код мушкараца. Бадеми, пистаћи, семенке сунцокрета, индијски или бразилски орах сјајан су избор, једите пола чиније ове мешавине свакодневно.