Било да печете рибу или спремате колаче, требало би да знате кад коју фолију да користите!
Иако ниједна од ових фолија није нарочито повољна по екологију, најбоље би било да уколико нешто печете или спремате користите папир за печење. Уколико желите да обложите нешто, такође пробајте прво папиром за печење.
Прочитајте још: Како су различити облици ПАСТЕ добили своје ИМЕ? Најпознатија врста добила је назив по КАНАПУ! (ФОТО)
Међутим, ако вам је ипак потребна фолија, откријте када је најбоље да се користи пластична фолија, а када алуминијумска. Било би пожељно фолију употребнити више пута, баш због заштите животне средине, осим када облажете сирове намирнице!
ПЛАСТИЧНА ФОЛИЈА
Пластична фолија је сјајна јер продужава свежину намирница које сте у њу замотали. Можете и да је ставите у микроталасну, али је најбоља за чување намирница у фрижидеру или остави. Ово су начини на које можете ефикасно да је употребите:
- Спречите уз њу прерано сазревање банана тако што ћете крајеве умотати у пластичну фолију.
- Ставите фолију преко кутије за сладолед па тек онда затворите поклопац. Тако ћете избећи да се сладолед заледи.
- Направите с њом домаћу замку за воћне мушице. Презрело воће ставите у теглу па поклопите пластичном фолијом и чачкалицом избушите ситне рупице у њој.
АЛУМИНИЈУМСКА ФОЛИЈА
Добра ствар код ње је што можете да је користите неколико пута, осим ако сте у њој држали сирово месо или рибу. Ни случајно је не стављајте у микроталасну. Ево како све можете да је употребите:
- Ставите је у плех како бисте смањили употребу уља или маслаца.
- Грилујте у њој - просто ставите комад пилетине или ћуретине у пакетић од фолије и ставите га у рерну.
- Замотајте у њу сендвиче или месо, или просто прекријте посуде са храном како би задржали топлоту.
Ако печете месо, рибу или поврће и желите да спречите да се залепе за посуду, ставите папир за печење на дно посуде уместо алуминијумске фолије. Њу користите само за јела где вам треба више времена за припрему.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ