Божићна звезда цвета око Божића, а то значи да је сада прави тренутак да је набавите и натерате да цвета.
Идеална је као поклон, јер изазива осмех и одушевљење оног ко је добије. Има прелепе цветове који су изузетно атрактивни и могу да улепшају сваки простор.
Прочитајте још: Ево одговора на НАЈТЕЖЕ ПИТАЊЕ: Како да КРАЉИЦУ ЗИМЕ сачувате за наредну годину
Многи набављају божићну звезду у децембру, али ова биљка може да "преживи" и следећу годину ако се власник не успаничи што јој је отпало лишће у у пролеће! Да би крајем децембра цветала мора да се изазове на то, а то се ради крајем новембра.
Однесите је у мрак и покријте тамним платном.
Божићна звезда је цвет кратког дана. Да би процветала за новогодишње празнике треба да се припреми. У новембру се саксија стави у кутију, у мрачну просторију и прекрије тамним платном. Најмање четири недеље (још боље осам) биљка мора да проведе у мрклом мраку. Током ових недеља до звезде не сме да стигне ни трачак светла!
Прочитајте још: НИКО јој НИШТА НЕ МОЖЕ, јача је од ЗИМЕ! Засадите је и ЗАБОРАВИТЕ!
Чим се појаве црвени цветови биљка се доноси у собу и поставља на прозор, али даље од грејног тела. Од тог тренутка се биљка бише не помера! Уколико сеп омери - одбациће цветове.
Чим се појаве цветови - унесите је у собу.
Листови не смеју да додирују прозорско окно или радијатор, нити да буде на промају или близу климе. Савршено место за божићну звезду је оно на којем ноћу падне температура на 15 степени.
Најлепши зимски украс Фото: Пексел
Божићна звезда се залива једном недељно одстајалом водом. тек када се осуши земља. Тражи доста светла, земља треба да буде мека, нађубрена и са мало песка.
Прочитајте још: ВИНТИЏ цвеће: ШИМИРЕЗЛА је жбун који се не предаје ни у касну ЈЕСЕН
Ако су доњи листови биљке мекани - претерујете са заливањем. Ако листови опадају - шкрти сте.
У рано пролеће је драматично орежите.
У рано пролеће божићна звезда ће одбацити прецветале листове и то је тренутак када треба да се ореже и да остале само десетак сантиметара од корена. Наредна два несеца мора да проведе у мировању на температури од око 15 степени у лепо осветљеној просторији. Тада се залива само ако се компост осуши.
Прочитајте још: УШУШКАЈТЕ кактусе и урадите још неколико ствари како би БИЉКЕ ПРЕЖИВЕЛЕ ЗИМУ
У априлу се божићна звезда пресади у нову земљу, а ако до јесени прерасте саксију у већу. На дно саксије се постави слој шљунка и песка. У лето и рану јесен је заливајте обилно. Минерално ђубриво сипајте једном месечно и чекајте новембар.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ