Обратите пажњу.
О предностима и манама социјалних мрежа већ је много тога истражено и закључено, али научници и даље стављају овај феномен у фокус својих студија. Стручњаци из Истраживачког центра Пју у Вашингтону дошли су до сазнања да њихова употреба највише лоших ефеката оставља на адолесценте.
Резултати истраживања које су спровели показали су да оне наносе огромну штету менталном здрављу тинејџера, ако на "Фејсбуку", "Инстаграму" или "Тик Ток-у" проводе више од два сата дневно. Научници су установили да то утиче на настанак психичких сметњи и подложност суицидним мислима.
Прочитајте још: Која је то земља увела обавезу СПАВАЊА НА ПОСЛУ?
- Повезаност коришћења друштвених мрежа и менталних проблема је компликована, али циљ је да се дође до одговора на питање зашто млади проводе толико времена на социјалним мрежама и какве су тачно узрочно-последичне везе - каже др Хју Сампаса-Кањинга, вођа студије.
Поједини стручњаци сматрају да би важан корак у успостављању добре комуникације са тинејџерима био покушај да се са њима повежу баш на интернет апликацијама.
Прочитајте још: Родитељи, олакшајте себи живот: Ово су МАНИРИ које ваше дете мора научити
- Тражимо начине да ствар окренемо у корист здравља младих. С обзиром на то колико времена проводе на тим страницама, можда управо платформе можемо да искористимо за повезивање са адолесцентима, који јесу најрањивија популација, па је важно да их освестимо - наводи др Бренда К. Вајдерхолд.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ