Сушење веша у дневној или спаваћој соби није добро за здравље.

Посебно током зиме веш се суши у кући, како због ниских температура, тако и због тоша што је тад сезона ложења.
Како се не би накупио непријатних мириса, и како би се брже осушио, мокар веш ставља се у затворену просторију близу радијатора или грејалице.
Прочитајте још: Иако на кутији пише колико ПРАШКА ЗА ВЕШ треба, то често НИЈЕ ИСТИНА: Ово је права мера и за машинско, и за ручно прање
Међутим, то и није најбоље решење поготово из здравствених разлога.
Стручњаци сматрају да сушење веша у затвореној просторији подиже ниво влаге за 30%. Влага узрокује стварање преко десет врста опасних гљивица, као и биуђи, што доводи до респираторних проблема - бронхитиса, али и проблема са синусима.
Претходне студије показале су да особе које бораве у просторијама у којима се суши веш имају чешће проблеме с дисањем.
Поред тога, из веша се у малим количинама испуштају и хемикалије детерџента и омекшивача које су такође нездраве. Јаки мириси попут детерџента или омекшивача могу изазвати и главобоље, што је и уочено током једног истраживања, у којем су испитаници били управо они који веш суше у кућама или становима.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ
Sve je relativno i nije 30%. Zavisi kolika je zapremina stana i koliko veša se suši, odnosno koliko vode je u njemu. Dalje, da li je izolacija stana dobra, da nema hladnih ćoškova na kojima se vlaga kondenzuje. Mi u stanu sa centralnim grejanjem decenijama sušimo veš u kupatilu sa otvorenim vratima, da vlažan vazduh ode po stanu. Tada gasimo ultrazvučni ovlaživač vazduha, koji koristimo umesto posuda sa vodom na radijatorima.. Imamo i merač vlage i sve je OK.