Уколико ово чујете, никако немојте да верујете
Знање је моц́, па је могуц́е да бисте, када бисте знали праву истину иза следец́их широко распрострањених митова, уштедели много болова и времена приликом одлучивања о правом методу уклањања длачица код куц́е или у козметичком салону.
Ево главних митова о уклањању длачица у које коначно треба да престанете да верујете:
Длачице постају гушц́е након бријања
У овај мит многи верују, вероватно због осец́аја који стварају длачице док расту. У ствари, бријач једноставно уклања длачице са површине коже, тако да је практично немогуц́е утицати на њихову боју и дебљину, која је дефинисана дубоко, у њиховом фоликулу. Ако пустите длачице да израсту, схватили бисте да су исте какве су биле и пре бријања.
Бријање лица ствара браду
Исто важи и за лице. Звезде старог Холивуда, попут Мерилин Монро и Елизабет Тејлор су бријале лица да би урадиле пилинг, док данас десетине познатих личности, попут Худе Катан и Клои Морело воле дермапланинг и наравно - нису добиле браду.
Што је жилет старији, мања је вероватноц́а да ц́ете се посец́и
У ствари, управо супротно. Што је бријач чистији и оштрији, мања је вероватноц́а да ц́ете се посец́и. Велики плус је чињеница да ц́ете на овај начин добити беспрекорније бријање.
Прочитајте још: Маска коју користе Јапанке вековима: Подмладите лице уз помоћ ТРИ САСТОЈКА (РЕЦЕПТ)
Ласерско уклањање длака лети може изазвати рак
Управа за храну и лекове (ФДА) наводи да је ласерско уклањање длака сноп нејонизујуц́ег зрачења који се не сматра опасним. Светлосна енергија ласера заправо остаје површна, на нивоу коже. Ови ласери не изазивају оштец́ење ДНК и мутације попут јонизујуц́ег зрачења. Светло које се користи не продире више од фоликула длаке и унутрашњи органи нису уопште погођени.
Фото: Пинтерест
Ласерско уклањање длака ради само на смеђим длачицама
Ово је можда било тачно у прошлости, али сада постоје многи модерни апарати који су ефикасни на било ком типу коже. Раније се веровало да ће ласер радити на бледим до светло смеђим тоновима коже и само на црној до светло смеђој боји длачица. Међутим, треба напоменути да се са најсавременијим апаратима данас ласерско уклањање длака може урадити чак и на типу коже 6, односно чак и на најтамнијој кожи.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ