Научници су дошли до неочекиваног закључка: људи који се често свађају са другима су мање изложени ризику од Алцхајмерове болести.
Истраживачи су током пет година пратили здравствено стање групе добровољаца од 65 година и више. Они су спровели скенирање мозга и проучили начин живота, карактер и психолошке особине старијих људи. Резултати су изненадили научнике. Бескомпромисне особе склоне конфликтима су имале у мозгу најмање токсичне наслаге (које иначе провоцирају Алцхајмерову болест).
Прочитајте још: Не љутите се на пријатеља ако само о себи прича јер иза свега се крије БОЛЕСТ
Неуронске мреже одговорне за памћење код таквих људи су функционисале боље у поређењу са старијим особама добре нарави. Стручњаци су објаснили: човек склон компромисима и сарадњи који избегава конфликте има мање тренирани мозак у којем се гомилају токсичне наслаге.
Тихи људи су склонији Алцхајмеру, али...
Лош карактер није једини начин да се избегне Алцхајмер. Уместо да се свађа с ближњима човек може да тренира мозак на други начин: животни експерименти, необична искуства и нове активности подстицу функцију неурона.
Џабе сте корачали
Десет хиљада корака не помаже да се решите вишка килограма. Лекари демонтирају популарни мит, али истичу да је физичка активност веома добро утиче на здравље.
Лаж је да ћете смршати са 10.000 корака!
Гојазни човек не може да смрша ако направи 10.000 корака дневно без промене начина исхране, тврде научници. Успех у мршављењу 80 одсто зависи од дијете пацијента.
- Ако желите да се решите вишка килограма на ефикасни и безопасни начин морате смањити унос калорија и у исто време повећати њихову потрошњу. Другим речима, у питању је комбинација дијете и спорта - објасњава руски генетичар Валериј Иљински.
Фруктоза није боља од шећера!
Још један мит који демонтирају лекари - да замена шећера фруктозом помаже мршављење.
- Фруктоза је веома "лукава", док је за гликозу потребан инсулин да би ушла у ћелију, фруктоза "упада" у ћелију директно, без икакве помоћи зато се од велике количине фруктозе човек брзо гоји.- упозорава ендокринолог Лариса Бавикина.
Руски научник Всеволод Мелехин је пронашао нови начин успорити раст тумора у мозгу. Он је открио да је ген Клотхо, односно ген младости, помаже у борби с малигним ћелијама.
Прочитајте још: Спречите појаву тешке болести: Ово је 5 чајева против КАНЦЕРА и свима су доступни
Професор Уралског медицинског универзитета Всеволод Мелехин је разрадио нову методу на бази напредне биотехнологије. Он је уградио у канцерозно ткиво ген Клотхо, који иначе одговара за дужину живота човека. Након ове операције глиобластом је успорио синтезирање нових малигних ћелија док су старе ћелије почеле да умиру.