Студија европских научника сугерише да је стопа смртности оболелих од корона вируса нижа у земљама у којима је висок проценат конзумирања ферментираног поврћа по глави становника
Начин исхране има утицај на срмтност од корона вируса, потврдила је последња студија научника из берлинске универзитетске болнице Charité! Ова студија доказала је и да је стопа смртности нижа у земљама у којима се у великој мери конзумира традиционална, ферментирана храна.
Истраживање је спроведено на основу података европске базе података о потрошњи хране
Вежбе за груди прочитаје овде: Представљамо вам ТРИ ВЕЖБЕ које су идеалне за груди, али у ЈЕДНОМ СЛУЧАЈУ их не смете радити (ФОТО/ВИДЕО)
Како се наводи у закључку истраживања, ако се њихова хипотеза потврди у будућим студијама, Covid-19 će бити прва епидемија заразних болести која укључује биолошке механизме повезане сa губитком "природе".
Како тврде, значајне промене у микробиому, проузроковане савременим начином живота и мањом конзумацијом укисељеног поврћа, утичу на ширење и озбиљност болести.
Прочитајте још: Сви је ИМАМО у кухињи: НАМИРНИЦА која ТОПИ МАСТИ и доводи до ВИТКОГ СТРУКА
Улога исхране у заштити од Covid-19 вируса
Многа храна има својства антиоксиданаса, док процес ферментације повећава антиоксидацијску активност прехрамбених производа. Под тим се подразумева млеко, воће, поврће и месо.
Прочитајте још: БИЛА ПОПУЛАРНА У ЈУГОСЛАВИЈИ И РУСИЈИ: Код куће направите МАСТ којом ћете решити главобољу
Истраживачки тим претпоставља да конзумирање ферментиране хране може објаснити неке разлике у стопама смртности од Covid-19 између земаља у Европи.
За тестирање хипотезе тим је користио информације из европске базе података о потрошњи хране Европске агенције за сигурност хране (ЕФСА) за процену потрошње различитих ферментираних намирница по земљама, укључујући поврће, млеко, јогурт, кисело млеко и укисељено, односно маринирано поврће.
Прочитајте још: Ако сваког јутра почнете дан са ОВОМ намирницом тело ће вам бити захвално
Истраживачи наводе да је од свих разматраних варијабли само ферментирано поврће имало значајан утицај на стопу смртности по земљама.
Наиме, ризик смртности од Covid-19 вируса смањивао се за 35.4 одсто по сваком граму просечне дневне потрошње ферментираног поврћа.