Studija evropskih naučnika sugeriše da je stopa smrtnosti obolelih od korona virusa niža u zemljama u kojima je visok procenat konzumiranja fermentiranog povrća po glavi stanovnika
Način ishrane ima uticaj na srmtnost od korona virusa, potvrdila je poslednja studija naučnika iz berlinske univerzitetske bolnice Charité! Ova studija dokazala je i da je stopa smrtnosti niža u zemljama u kojima se u velikoj meri konzumira tradicionalna, fermentirana hrana.
Istraživanje je sprovedeno na osnovu podataka evropske baze podataka o potrošnji hrane
Vežbe za grudi pročitaje ovde: Predstavljamo vam TRI VEŽBE koje su idealne za grudi, ali u JEDNOM SLUČAJU ih ne smete raditi (FOTO/VIDEO)
Kako se navodi u zaključku istraživanja, ako se njihova hipoteza potvrdi u budućim studijama, Covid-19 će biti prva epidemija zaraznih bolesti koja uključuje biološke mehanizme povezane sa gubitkom "prirode".
Kako tvrde, značajne promene u mikrobiomu, prouzrokovane savremenim načinom života i manjom konzumacijom ukiseljenog povrća, utiču na širenje i ozbiljnost bolesti.
Pročitajte još: Svi je IMAMO u kuhinji: NAMIRNICA koja TOPI MASTI i dovodi do VITKOG STRUKA
Uloga ishrane u zaštiti od Covid-19 virusa
Mnoga hrana ima svojstva antioksidanasa, dok proces fermentacije povećava antioksidacijsku aktivnost prehrambenih proizvoda. Pod tim se podrazumeva mleko, voće, povrće i meso.
Pročitajte još: BILA POPULARNA U JUGOSLAVIJI I RUSIJI: Kod kuće napravite MAST kojom ćete rešiti glavobolju
Istraživački tim pretpostavlja da konzumiranje fermentirane hrane može objasniti neke razlike u stopama smrtnosti od Covid-19 između zemalja u Evropi.
Za testiranje hipoteze tim je koristio informacije iz evropske baze podataka o potrošnji hrane Evropske agencije za sigurnost hrane (EFSA) za procenu potrošnje različitih fermentiranih namirnica po zemljama, uključujući povrće, mleko, jogurt, kiselo mleko i ukiseljeno, odnosno marinirano povrće.
Pročitajte još: Ako svakog jutra počnete dan sa OVOM namirnicom telo će vam biti zahvalno
Istraživači navode da je od svih razmatranih varijabli samo fermentirano povrće imalo značajan uticaj na stopu smrtnosti po zemljama.
Naime, rizik smrtnosti od Covid-19 virusa smanjivao se za 35.4 odsto po svakom gramu prosečne dnevne potrošnje fermentiranog povrća.