Да би се гљивице повукле, неопходна је локална терапија која се примењује од 10 до 15 дана.
Беличасте промене на кожи, појава црвенила, свраба, пукотина, секреторних наслага и повећане влажности, најчешћи су знаци гљивичне инфекције коже.
Прочитајте још: Руски лекар ЛАЗАРОВ: Госпина трава помаже код ОНКОЛОШКИХ ОБОЉЕЊА
Пукотине су знак инфекције
Доктор Александар Адамовић, дерматовенеролог и директор Завода за кожне и венеричне болести у Београду, каже да клиничка слика гљивичне инфекције зависи од типа гљивице која је до ње довела:
- Местимичне промене боје коже настају онда када се гљивица која је природни становник наше коже, услед пада pH вредности, умножи. Појава пукотина или фисура на кожи обично је знак гљивичне инфекције стопала, док су црвенило и свраб коже на препонама, у пазушних јама а код жена око дојки.
Прочитајте још: Да ли суплементе треба давати деци? Да, али само један витамин
Према речима саговорника, гљивичне инфекције коже нису озбиљан здравствени проблем, али би их несумњиво требало лечити:
Гљивице оштећују кожу
- Како гљивице оштећују површни део коже, он постаје пријемчив и за многе бактерије, што у кумулативном ефекту може да створи тежу клиничку слику. Зато је правовремена терапија нужна.
Прочитајте још: Биљке које најбоље ИЗБАЦУЈУ ТОКСИНЕ: Ставите их бокал са водом и ОЧИСТИТЕ ТЕЛО!
За избор лека, некада је неопходан брис, али у пракси је пресудно искуство лекара.
- Дерматолози врло јасно препознају промене које су узроковале гљивице, а за терапију обично саветују поливалнетне кремове, који садрже и антимикотик, антибиотик и кортикостероид - каже др Адамовић.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ