Осим медицинских препарата, списак биљака и препарата на биљној бази који се успешно боре против овог здравственог проблема је дугачак...
Хладнији дани доносе и проблем знојења стопала у затвореној, зимској обући. Стопала пролазе кроз процес прилагођавања после вишемесечног коришћења отворене летње обуће, па последице промене услова у којима стопала „дишу“ могу довести до стварања гљивица испод и на ноктима.
Прочитајте још: Треба вам СПА ДАН? Када сазнате ово о САУНИ, размислићете још једном...
Овом проблему доприноси и вишечасовни дневни боравак у обући, посебно у случајевима обављања послова у којима смо осам сати у фотељама, без претераног кретања.
Прочитајте још: Останимо ВИТАЛНИ и ЗДРАВИ: Ово су разлози због којих је важна ШЕТЊА након ОБРОКА
Лимун
Лимунова киселина изузетно је јак антисептик који обилује антигљивичним својствима. Ова антигљивична својства помажу приликом заустављања инфекције и убијања гљивица на тешко кривеним местима.
Прочитајте још: Чим ПРОКЛИЈА спреман је РЕЂУВЕЛАК: Магични напитак за ИМУНИТЕТ и чаролија за СТОМАК
Како би зауставили инфекцију потребно је да неколико пута дневно нанесете исцеђен лимунов сок на инфициране нокте, директно на нокат који носи инфекцију и оставите да делује око 30 минута. Након тога добро испрати стопала, па поступак поновити кроз два или три сата.
Прочитајте још: Баците ЛЕКОВЕ ЗА СМИРЕЊЕ! Умирите се и опустите уз ПРИРОДНЕ ЧАЈЕВЕ
Лимунов сок можете помешати и са маслиновим уљем па лагано масирати стопала и нокте који носе инфекцију.
Сода бикарбона
Осим широке употребе у домаћинству за рибање, скидање каменца и избељивање зуба, сода бикарбона показала је одлична антисептична својства у борби против гљивица на ноктима. Сода бикарбона делује тако што упија влажност на стопалима која може бити узрочник гљивица.
Фото: Pixabay
Занимљиво је да је је једна студија показала да је употреба соде бикарбоне спречила даљи настанак гљивица код чак 79 одсто испитаника који су је користили. Када ово знамо, свакако није на одмет пробати ове третмане.
Прочитајте још: ТРИ ПРЕДУСЛОВА које трудница МОРА да испуни да би БЕБА била ЗДРАВА
Соду бикарбону можете ставити и у чарапе и ципеле и она ће извући влагу током дана која је узрочник стварања и ширења гљивица. Од соде бикарбоне можете направити купку са топлом водом. Потопите стопала или шаке минимум 10 минута пре испирања. Важно је да овај поступак понављате неколико пута на дан.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ