Питате се да ли ће вам бити горе ако попијете ту таблету?
Паметно је да се посаветујете са лекаром, али је добро знати да се лекови не кваре на исти начин како и храна, али временом могу слабије да делују.
Као и сви производи и они имају временски рок у којем произвођач гарантује њихову сигурност и максималну деловање. Међутим, да би неки производ, а у овом случају је то лек, био ефикасан и да не би угрозио здравље посебно су важни услови у којима се он чува.
Прочитајте још: РУСКА тинктура је једини лек из природе на који микроорганизми НЕ МОГУ да створе ОТПОРНОСТ
У свакој кутији уз лек стоји и упутство о његовом правилном конзумирању, чувању као и датум до којег произвођач гарантује његову сигурност. Најчешће је предвиђено да се лекови и додаци исхрани чувају на тамном и хладнијем месту које неће бити под утицајем високе температуре или влаге. То нису купатила где људи обично чувају лекове. Тада лек неће бити сигуран за конзумирање чак и ако је рок у реду.
Чувајте их на тамном и хладном месту.
Нека истраживања су до сада утврдила да одређеним лековима учинак и сигурност трају и након истека рока, међутим, препорука је ипак да се он поштује.
То се посебно односи на лекове који се користе у лечењу хроничних болести, акутних упалних болести (антибиотици), као и лечењу хитних стања.
Прочитајте још: Сада је време када се уклањају ФЛЕКЕ и ОЖИЉЦИ са лица и то у три корака
Све лекове, сирупе и остале додатке исхрани којима је истекао рок трајања вратите у апотеку где ће бити збринути на правилан начин. Не бацајте их у канте за смеће и канализацију.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ