Надимање је јако нелагодан и непријатан осећај.
Надимање се јако нелагодан и непријатан осећај. Често је резултат преједања или једења хране која узрокује гасове.
Прочитајте још: Оволико ЦРВЕНОГ МЕСА треба да поједемо на дневном и недељном нивоу
Надимање је осећај где се осећате сито без икаквог разлога. Осећате се као да вам је стомак натекао, што резултира тим да вам стомак изгледа већи. Узроковано је повећаном производњом гаса, што узрокује нелагоду.
Прочитајте још: Ево како да препознате генетски модификовану храну у продавници
Чешће је надимање узроковано конзумирањем одређених састојака и намирница које узрокују гасове, попут пасуља, сочива итд. Ако често имате осећај надуваности, испробајте ових 5 ефикасних и једноставних начина да се тога решите.
Пијте само воду
Избегавајте сода или газирана пића која узрокују појаву гасова и надимања. Зато прескочите алкохол и газирана пића и пијте само воду као главно пиће.
Прочитајте још: Др Мирјана Митровић каже да модрице нису реткост, али су опасне ако на телу имате и ОВЕ симптоме
Прескочите слану храну
Висок садржај натријума у сланој храни резултира дехидрацијом која доводи до надимања. Зато избегавајте слану храну попут хлеба, смрзнуте хране, прерађене хране, сушеног меса, зачина итд.
Једите полако
Један од најчешћих узрока надимања је пребрзо уношење превише хране која може проузроковати накупљање гасова. Зато једите мање порције хране и правилно жвакајте храну како бисте смањили количину ваздуха који прогутате.
Прочитајте још: Били сте у изолацији због ВИРУСА КОВИД? Ево шта ОДМАХ морате урадити за свој организам
Узмите пробиотике
Имајте храну богату пробиотичким бактеријама попут јогурта, која помажу у борби против надимања и гасова. Помаже у повећању броја добрих бактерија у цревима и побољшању дигестивних процеса.
Бирајте пажљиво намирнице
Одређена храна може помоћи у борби против надимања. Ту спадају слатки кромпир, бундева, авокадо, банане, лиснато зеленило, поморанџе, парадајз, целер, шпароге, ђумбир, коморач, краставац итд.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ