Срби, Шпанци и Пољаци најотвореније причају о сексу.
У великом делу Европе преовладава огромно незнање о начину преношења полних болести, а један од разлога за такво стање је чињеница да недовољан број људи говори о контрацепцији и сексу уопште.
Прочитајтеј ош: Није увек здрав! Ево када НЕ СМЕТЕ да конзумирате ЂУМБИР
Док се 52 одсто Британаца изјаснило да углавном не разговора о сексу, у Србији, Шпанији и Пољској много су отворенији према овој теми: за само 20 одсто испитаника из Србије секс је и даље табу тема (у Шпанији 21 одсто, у Пољској 22), налази су међународног истраживања.
У Србији се радо разговара о сексу, али не и о заштити!
Истраживање показује да када људи у Европи говоре о сексу, то се углавном односи на учесталост сексуалних односа (49 одсто). Пољаци су посебно причљиви у том погледу (62 одсто), а грађани Србије одмах за њима са 61 одсто оних који разговарају о учесталости сексуалних односа.
Прочитајте још: Време је да се СУОЧИТЕ са истином! Ево зашто су мушкарци ЛУДИ ЗА ПЛАВУШАМА
Међутим, показало се да су лична и безбедност партнера од секундарног значаја за већину људи у Европи.
Свади други пита за кондом...
Када је реч о контрацепцији, чак 41 одсто Европљана не разговара са другима о њој. Србија је испод европског просека, јер је свега 38 одсто испитаника потврдило да разговара на тему контрацепције.
Радо причају, а радо се и тестирају Фото: Депозит
Прочитајте још: Да ли је ОН ПРАВИ? Одговорите на ОВИХ 10 питања и ОДМАХ ћете знати
Тема која се показала као мање популарна од контрацепције јесу сексуално преносиве болести. Британци су прилично тихи и на ову тему (само 16 одсто отворено прича), што је у складу са општом сликом, јер се у Великој Британији најмање разговара о сексу у односу на остале земље у Европи. С друге стране, Шпанци су најотворенији о овој теми (40 одсто).
Самци се најмање тестирају на полно преносиве болести...
Када је реч о тестирању на полно преносиве болести, истраживање је показало да је само 39 одсто Европљана барем једном у животу обавило тестирање код лекара, а сваки десети се редовно тестира.
Прочитајте још: ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ је веома важна: Ово је њен утицај на ФИЗИЧКО и МЕНТАЛНО ЗДРАВЉЕ
Свега 32 одсто испитаника из Србије, опет испод европског просека, потврдило је да се макар једном тестирало на полно преносиве болести.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ