Све зависи од температуре воде...
Руска докторка Алена Парецка објашњава у којој води можете да се купате дуже, а у којој не можете да лежите дуже од 10 минута.
За многе људе, купање у топлој купки након дугог дана на послу је спас. Опушта, умирује, загрева и помаже да боље спавате. Али важно је схватити да високе температуре воде не само да могу побољшати благостање, већ и штетити здрављу ако се узимају погрешно.
Пре свега, не треба свакодневно практиковати топле купке, како не би нарушили интегритет коже због прекомерног намакања и кршења хидролипидног слоја. Слично томе, не би требало да вежбате свакодневно купање са пеном, морском сољу или другом козметиком.
Важна је и температура воде – што је виша, мање времена треба да будете у води да бисте избегли прегревање и негативне реакције крвних судова.
- Дакле, ако је вода око 35-37 степени, време проведено у њој не би требало да прелази 20-25 минута. Ако је вода већа од 40 степени, не препоручује се да се у њој проводи више од 10 минута. То може довести до прекомерне вазодилатације и вртоглавице, губитка свести. Могуће је и прегревање тела - докторка Алена Парецка.