Одлагање обављања ствари се сматра једном лошом навиком, али вам то можда може помоћи у јачању креативности.
Иако се генерално сматрају "лошим", неке навике могу заправо бити добре по вас, па чак и показати повећан ниво интелигенције.
Грицкање ноктију
Истраживачи су пратили 1.000 деце од њихове пете године. Када су деца имала 5, 7, 8 и 11 година, истраживачи су питали родитеље да ли су гризли нокте или сисали палац. Отприлике трећина деце је имало једну или обе навике.
Када су деца имала 13 и 32 године, истраживачи су урадили тестове на алергије. Наравно, група која је по навици гризла нокте или сисала палац је имала мању вероватноћу да ће развити алергије.
Одлагање
Све је више литературе посвећене томе зашто људи одлажу ствари и како то зауставити.
Међутим, професор Вартона и аутор "Оригинала" Адам Грант, тврди да би требало да проширимо нашу концепцију одлагања, тако да укључимо не само лењост, већ и чекање правог времена. Другим речима, одлагање може помоћи у јачању креативности, јер себи дајете шансу да развијете своју велику идеју.
У интервјуу са Рејчел Џилет из "Бусинесс Инсидер"-а, Грант је указао на Стива Џобса, као пример некога ко је имао користи од одлагања одређених задатака.
- Време када је Стив Џобс одлагао ствари и размишљао о могућностима, било је добро утрошено време у допуштању различитим идејама да дођу на своје, за разлику од упуштања у најконвенционалније, најочигледније, најпознатије.
Кашњење
То што сте хронично каснили може да омета и ваше личне и професионалне односе, чинећи да изгледате неорганизовано или још горе, без поштовања.
У исто време, често цитирана изрека Дајане Де Лонзор, ауторке књиге "Никад више не касни", баца светло на предности кашњења. Како је објавио Њујорк тајмс:
- Многи људи који касне су склони да буду и оптимисти и нереални, рекла је, и то утиче на њихову перцепцију времена. Они заиста верују да могу да трче, покупе одећу са хемијског, купе намирнице и оставе децу у школи за сат времена.
Другим речима, људи који касне се надају и очекују најбоље, што може бити мач са две оштрице у свакодневном животу.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ